Her sene olduğu gibi bu senede iPhone hakkında sızıntılar kulislerde konuşulmaya başlandı. iPhone 7 Pro sızıntısı olarak bildirilen yeni meseleye göre Apple yeni İPhone 7 modelinin adını İphone 7 Plus yerine iPhone 7 Pro olabilir.
Daha önce iPad ile karşımıza çıkan Pro adı ile yeni iPhone 7 Pro modellerinin klavye destekleyeceği konuşuluyor fakat 5.5 inç ekrana sahip olacak yeni telefonun bu işlem için uygun olmayacağı da çoğu kullanıcı tarafından söyleniyor.
Yeni nesil akıllı telefonlarda bir diğer sorun ise gelişen kamera teknolojileri ile birlikte lens sayılarının artması ve telefon kameralarının bulunduğu kısımdaki çıkıntının telefonun düz zemin üzerinde durmasını engellemesi olarak belirtiliyor. Yeni iPhone 7 Pro’nun da gelişmiş özellikli bir arka kameraya sahip olacağı fakat Apple tasarımcılarının telefonun arka kamerasının hafif çıkıntıya sahip olacak şekilde ayarlamaları muhtemel senaryolar arasında yerini almış vaziyette, fanatikler ise bu tür bir telefonun estetik açısından kötü göründüğünü iPhone serisinin için aynı zamanda estetik görünümüyle de öncü olduğunu belirtiyor.
Ayrıca iPhone 7 bekleyenlerin büyük bir kısmı iPhone 6 benzeri bir telefon gelmesi halinde telefona ilgiyi azaltacağa benziyor.

Bir önceki yazımız olan İOS 9.3 Beta 6 Destekleyen Modeller ve Yükleme başlıklı makalemizde İOS 9.3 Beta 6 Destekleyen Modeller ve İOS 9.3 Beta 6 Yükleme hakkında bilgiler verilmektedir.

975 views Okunma 15 Mar 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.