SSD dünyasında lider üreticiler arasında bulunan Seagate yeni bir SSD modeli ile karşımıza çıkıyor. Saniyede 10 GB veri aktarabilen Seagate SSD modelini yapabilecek sisteme sahip olduklarını söyleyen Seagate yetkilileri, yani modeli yaz aylarında üretecek. Modelin kurumsal müşterilere yönelik olduğu söyleniyor.

Seagate’in yeni SSD modelinden önce Samsung’un saniyede 5.6 GB veri transferi gerçekleştirebilen SSD modeli tanıtılmıştı fakat Seagate bu sayıyı ikiye katladı.

Seagate daha önce de 10 TB kapasiteye sahip SSD modelini tanıtmıştı. Bu tür çalışmalar firmanın adının duyulmasını sağlarken SSD alanında da lider konumunu da bırakmayacağını rakip firmalara göstermede işe yarıyor.

Seagate firması SSD’nin içinde hava yerine helyum kullanma gibi yeni öncü fikirlere de imza atmış durumda. Kullanılan helyum sayesinde hem enerji tüketimi azalıyor hem de diskin ısınmasını önüne geçiliyor, bu sayede daha az ısınan SSD daha uzun ömürlü oluyor.

Bir önceki yazımız olan Final Fantasy 9 Mobil Oyun İndirme Ve Fiyatı başlıklı makalemizde Final Fantasy 9 Android İndirme, Final Fantasy 9 İOS İndirme ve Final Fantasy 9 Mobil Fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.