Youtube daha önce GoPro ile yaptığı 360 derece yayın desteğini daha da geliştirecek. Şimdi sıranın Youtube’da 360 derece canlı video yayınlama da olduğunu söylüyorlar. Altyapısını 360 derece videolar için geliştiren Youtube’un bu duyurusu heyecan yarattı. Günümüzde 360 derece kayıt yapan kameraların da artmasıyla ilgi çeken bu yeni trende Youtube’un erken ayak uydurması bu alanın gelişmelere açık olduğunu gösteriyor. Bildiğiniz üzere Youtube 360 derece video yayınını desteklemeye kısa süre önce desteklemeye başlamıştı, şimdiki hedefleri ise 360 derece canlı video yayını yapılabilmesini sağlamak.

Youtube 360 derece canlı video yayını konusunda altyapısını geliştireceğini duyurunca üreticiler de boş durmadı. Samsung, GoPro ve daha birçok marka –ki bu markaların bazıları ülkemizde bulunmuyor- yeni ürünlerinin geleceklerini duyurdular. Bu çalışmalar önümüzdeki yılların yeni trendi 360 derece video çekmek mi olacak diye de düşündürmüyor değil.

youtube 360 canli video yayini

Bir önceki yazımız olan En Güvenilir ve Ekonomik Veri Yedekleme Yöntemleri başlıklı makalemizde Bulut Depolama ile Veri Yedekleme, En Ekonomik Veri Yedekleme Yöntemi ve En Güvenilir Veri Yedekleme Yöntemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.