Bundan birkaç ay önce birçok ülkede satışa sunulan Sony’nin yeni amiral gemisi Xperia Z5 ile ilgili en önemli bilgileri ve cihazın en önemli özelliklerini bir araya getirdik. Sony’nin yeni telefonu Xperia Z5, birçok kullanıcının almayı düşündüğü ve bu nedenle de özelliklerini merak ettiği telefon modellerinden biri.

Sony Xperia Z5’in en önemli özelliği, hızlı olması ve ısınma sorununun bulunmaması. Qualcomm’un ürettiği Snapdragon 810 işlemciye sahip olan telefon, ayrıca güçlü bir donanıma da sahip.

Xperia Z5’in en önemli özelliklerinden 2. si ise Playstation 4 sahiplerini ilgilendiriyor çünkü Xperia Z5’le son derece uyumlu olan Playstation 4’ü telefonunuzdan istediğiniz şekilde oynayabiliyorsunuz.

sony telefon

Sony Xperia Z5’in en önemli özelliklerinden bir diğeri de, oldukça iyi performansa sahip kulaklıkları diyebiliriz. Bunun yanı sıra Xperia Z5’in kamerasının da piyasada bulunan en iyi kameralardan biri olduğunu söylemekte yarar var.

Telefon alırken dikkat ettiğimiz en önemli noktalardan bir diğeri de elbett ki  telefonun batarya özelliği. Bu açıdan Xperia Z5’in 2900 mAh’lik kapasitesi bazılarına göre düşük gelebilir ancak bu batarya gün sonuna kadar telefonun dayanmasını sağlıyor.

23 MP’lik kameraya sahip olan telefonun artılarından biri de MiroSD kart girişi. Bu da Xperia Z5’i rakiplerinden öne geçiren bir özellik diyebiliriz. Xperia Z5’in en iyi özelliklerinden biri de uygun fiyatlı bir telefon olmasıydı ki, bu fiyatın daha da ucuzlayacağı da gelen bilgiler arasında.

 

 

Bir önceki yazımız olan 4,5 G Fiyatları Cep Yakacak! başlıklı makalemizde 4.5 G Teknolojisi ve GSM Operatörleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 1.602 views Okunma 26 Oca 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.