Günümüzde sosyal medya platformlarının gelişmesiyle birlikte bu platformlarda fenomenler ortaya çıkmıştır. Peki, sürekli internetin başında içerik üreten bu fenomenler ne kadar kazanmaktadır.
Salon.com’un gerçekleştirdiği araştırmalar nezdinde Twitter, Facebook, Instagram gibi sosyal medya platformlarında çok kişi tarafından takip edilerek ‘fenomen’ olan insanların ne şekilde bu işten para kazandığı belirtilmiştir. Sosyal medyada söz konusu olan reklamlar aracılığıyla başlıca olarak gelir elde eden bu bireylerin paylaşımları başına 5 ve 25 bin dolar arasında bir meblağ kazanmaktadırlar. İşin diğer bir boyutunda ünlü simaların söz konusu sosyal medya platformlarında yaptıkları paylaşımların da elbet kendilerine bir getirisi olmaktadır. Gidilen yerin veyahut tanıtılan objenin reklamını yansıtan reklamlar ünlü isimlere 100 ve 300 bin dolar arasında bir ücret kazandırmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Twitter'da taşlar yerinden oynadı! başlıklı makalemizde twitter ve yönetim değişikliği hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, 1.440 views Okunma 26 Oca 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.