Apple’ın teknoloji dünyasının gündemini uzun zamandır meşgul eden ve pek çok kişi tarafından merakla beklenen güncel donanımlı 4-inç iPhone hakkında yeni bir görsel ortaya çıkarmıştır. Apple’ın uzun zamandır konuştuğumuz 4-inç ekranlı yeni iPhone modeli yapılan son sızıntı ile görücüye çıkartılıyor.

One More Thing isimli internet sitesinden Gijs Raggers tarafından yayınlanan yeni görsel iPhone 5se’nin gövde yapısını gözler önüne sermektedir. Boyut karşılaştırması için iPhone 5 yanında konumlandırılan telefon iPhone 6/6s’in tasarım çizgisini 4-inç ekran ile birleştirmekte ve söylendiği kadarıyla maliyet odaklı bir çözüm oluşturmaya hazırlanmaktadır. iPhone 6C ile iPhone 7C söylentilerinden farklı olarak Apple A9 değil A8 yonga setinden gücünü alacağı söylenen iPhone 5se yüksek ihtimalle M8 yardımcı işlemciyle 1GB RAM ve 16GB/32GB depolama kapasitesiyle kullanıma sunulacaktır. 8MP arka kamerası, Touch ID parmak izi okuma sistemi, FaceTime ön kamerası ve Apple Pay için NFC desteğini bünyesinde barındıracağı yönünde bilgiler gelen yeni iPhone ufak boyutlarına rağmen sağ tarafına konumlandırılmış bir güç butonu taşıyacaktır. Apple’ın 4-inçlik yeni iPhone modeli ile iPad Air 3’ü Mart ayında resmi olarak tanıtması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Katlanabilir Telefonlar Ne Zaman Gelecek? başlıklı makalemizde Katlanabilir telefonlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 889 views Okunma 25 Oca 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.