Apple, Android’lileri kıskandıracak ücretsiz uygulamalarının arasına güçlü bir araç daha eklemiştir.
Müzik kaydetme işi, çok incelikli ve uzun bir süreçtir. Telefonla kaydettiğiniz piyano ya da gitar melodiniz ise profesyonel kayıtlara kıyasla daha çok bir taslağa benzemektedir. Fakat Apple, işleri biraz daha öteye taşıyabilmeniz için yeni uygulaması Music Memos’u tanıtımını sağladı.

iPhone şimdiye kadar Voice Memos ile ses kaydetmenize izin vermekteydi. Yeni Music Memos ise müzikle uğraşanlara daha kapsamlı bir araç sunmaktadır. İlk görünüşte Voice Memos’a oldukça benzeyen araç örneğin enstrümanınızı akort etmenize yardımcı olabilmektedir. Sanal davulcu ile basçı, gitarınızın sesine destek verebilmektedir. Uygulamanın en hoş işlevlerinden bir tanesi ise ‘Otomatik’ ayarı yoluyla herhangi bir müzik duyduğunda otomatik olarak kayda geçerek müzik bittiğinde otomatik olarak durmasını sağlamaktadır. Yani telefonunuzu bir kenara koyup müziğinizi çalmanız yeterli olacaktır. Music Memos tahmin edebileceğiniz üzere Apple’ın kapsamlı müzik stüdyo uygulaması GarageBand ile entegrasyona sahiptir. Yeni uygulamayla beraber GarageBand de birkaç yenilikle güncellenmiş bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 4 inçlik iPhone Kanlı Canlı Sızdırıldı! başlıklı makalemizde apple, İPhone 5e ve iphone 6s hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, 639 views Okunma 21 Oca 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.