Microsoft, Windows 10 Mobile işletim sisteminde kullanmış olduğu kamera uygulamasını güncelleyerek Lumia 950 ile Lumia 950 XL modelleri için Force HDR özelliğini kullanıma sunmaktadır. Günümüzün en büyük yazılım şirketlerinden biri olan Microsoft Windows 10 Mobile işletim sisteminde yer verdiği kamera uygulamasını güncellemektedir.

22

Force HDR özelliğini Windows 10 Mobile için yayınlamaya hazırlanıyor. Microsoft’un görüntüleme şefi Juha Alakarhu tarafından alınan bu bilgiye göre Windows 10 Mobile işletim sistemine sahip Lumia 950 ile Lumia 950 XL modelleri Force HDR özelliğine kavuşacaklar. Hali hazırda sistemde HDR özelliği sayesinde Windows 10 Mobile işletim sistemine sahip telefonlarda ise ters ışıkta çekilen görüntülerin daha net olması bu şekilde sağlanmaktadır. Açık, otomatik veya kapalı olarak seçebildiğiniz bu özellik ile Force HDR özelliği sayesinde ise her zaman açık kalacaktır. Yenilenen bir yazılıma sahip olan Force HDR özelliği ile çok daha başarılı görüntüler çekmeniz mümkün olabilecek. Lumia 950 ile Lumia 950 XL kamera özellikleri ise oldukça merak konusudur. Windows 10 Mobile işletim sistemine sahip üst seviye modeller olan Lumia 950 ile Lumia 950 XL, üst seviye kamera özellikleriyle dikkat çekmektedir. Üçlü LED flaş ile desteklenen Zeiss optiğin kullanılmış olduğu 20 Megapiksel kameraya ve f/1.9 diyafram aralığına sahiptir. Bunların dışında 1/2.4’ sensör boyutuna sahip olan bu modeller özellikle 5. Nesil optik görüntü sabitleme teknolojisine sahiptirler.

Bir önceki yazımız olan Xperia Z6 Özellikleri Nasıl Olacak? başlıklı makalemizde Xperia Z6, xperia z6 ne zaman tanıtılacak ve xperia z6 özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,, 789 views Okunma 18 Oca 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.