Samsung’un Tizen işletim sistemini kullanan akıllı telefon modeli Z3, global pazara açılmaya hazırlanmaktadır. Özellikleri göz önüne alındığında orta sınıfa hitap eden bir çizgide yer alan Samsung Z3 fiyatıyla da dikkatleri üzerine çekmiştir. Hindistan’da 130 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunulan Z3 şimdiyse Avrupa ile Rusya’da satışa çıkmaya hazırlanmaktadır.

Samsung’tan yapılan açıklamada Tizen’li Z3 modelinin 2016’nın ilk çeyreğinde 10 Avrupa ülkesinde satışa sunulacağı belirtiliyor. Samsung bu 10 ülkenin isimlerini ise henüz açıklamış durumda değildir. Mobil işletim sistemi pazarında yüzde 1.7’lik payı bulunan Windows’un ardından ise 4. sırada yer alan Tizen’in, Samsung Z3 ile ne kadar ilgi çekeceği ise merak konusudur. Diğer yandan Samsung Z3’ün Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz netlik kazanmış değildir. Ancak Samsung’un, Avrupa pazarındaki pek çok modelini ülkemizde de satışa sunduğunu düşündüğümüzde Z3’ün önümüzdeki aylarda Türkiye’de de resmi olarak kullanıcılara sunulması pek de sürpriz olmayacak gibi görünmektedir. Şimdiden oldukça merak uyandırmakta ve dört gözle beklenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Asus'tan canlı renk seçeneklerine sahip Live akıllı telefonu sizlerle başlıklı makalemizde Asus ve asus live hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,, 843 views Okunma 15 Oca 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.