Apple’ın İPhone 6S’te bulundurduğu fotoğrafın çekilmeden önce ve sonrasına ait görüntülerin de kaydedilmesini sağlayan Live Photos özelliği Vivid Photos özelliğiyle artık Samsung Galaxy S7 modelinde de yer alacak. Ancak her ne kadar farklı isimler olsalar da, bu uygulamaların anlamları aynı yani Canlı Fotoğraflar anlamına gelmekte.

Samsung Galaxy S7′ de göreceğimiz bu yeni özellik, Live Photos özelliğinden farklı olarak ses kaydı almıyor. Bununla beraber, bu özelliği kullanarak çekilen fotoğraflar GIF formatıyla facebook, twitter başta olmak üzere bütün sosyal medyada paylaşılabilecek. Bu da Apple’ın Live Photos özelliğinden oldukça öne çıkan bir özellik diyebiliriz çünkü Live Photos özelliği sadece belli başlı yerlerde desteklenebildiğinden dolayı internette bu görüntüleri görebilmek pek mümkün değil.

Bu bilgilere ek olarak, Canlı fotoğraf uygulamasının aslında ilk önce Nokia, ikinci olarak ise HTC One’da gördüğümüzü de hatırlatmakta fayda var. Ancak HTC yaptığında pek hatırlanılmayan bu özellik, Apple’ın İPhone 6S’te kullanmasının ardından bu özelliğin oldukça popüler olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla pek çok kişi öyle düşünse de sanılanın aksine Samsung’un Apple’ı taklit etmediği de ortaya çıkan önemli bir gerçek.

Samsung

Öte yandan, Samsung Galaxy S7’nin daha önce bahsettiğimiz teknik özelliklerine ek olarak Alüminyum çerçeveye göre daha hafif olan yeni magnezyum alaşımlı sağlam çerçevesi, 6.9 mm’ye kadar olan inceliği ve Corning Gorilla Glass 5 gibi tasarımında yer alan özelliklerin de oldukça iyi olduğunu hatırlatmakta fayda var.

 

 

Bir önceki yazımız olan Touch ID'nin Çalışmaması Durumunda Ne Yapmak Gerek? başlıklı makalemizde apple, İPad Air 2 ve İPad Mini 3 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,, 804 views Okunma 15 Oca 2016

Yorumlar

Yorumlar(2)
    • Adımı boşver
      Adımı boşver 15 Ocak 2016

      bu live photos özelliği ni ilk nokia çıkardı sonra htc ve iphone sonrada samsung yanlış anlaşılmayı düzeltelim lütfen


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.