Apple, gün içerisinde kullanıcılarına sürpriz yaparak iOS 9.3 Beta 1 güncellemesinin yanı sıra, OS X 10.11.4, tvOS 9.2, watchOS 2.2 Beta sürümlerini de yayınladı. Bu yeni sürümlerde Apple’ın getirdiği yenilikler ise şu şekilde:

iOS 9.3’ün yeni Beta sürümünde cihazın saat ve konumuna göre gece ve gündüz kullanıma özel olarak ekran renkleri değiştirilmekte.

Tarih ve alfabetik sıraya göre düzenlenebilecek olan Notlar bölümü, ayrıca parmak izi ve şifre ile korunabilecek.

ios-93-beta-1

Haberler bölümünü ise istediğiniz şekilde özelleştirebileceksiniz. Bunun yanı sıra, yeni iOS Beta 9.3 sürümünde yeni özellikler eklenerek daha kullanışlı hale gelen CarPlay özelliği ile Apple Music’te bulunan en yeni albümleri dinleme fırsatına  sahip olabileceksiniz.

Apple’ın yeni Beta 1 sürümünde harita üzerinde benzin istasyonu, otopark ve restoran gibi aramak istediğiniz yerleri kolaylıkla bulabileceksiniz.

Bunun yanı sıra, Beta 1 sürümünde bulunan Apple Watch özelliğiyle İPhone’a ilk defa birden fazla Apple Watch tanımlayabileceksiniz.

iOS 9.3 Beta 1 ile eğitim odaklı çoklu hesap desteği sayesinde bir uygulamayı birden fazla grup kullanabilecek.

iOS 9.3 Beta 1 Güncellemesini alacak olan modeller ise İPhone 4S, İPhone 5, İPhone 5C, İPhone 5S, İPhone 6, İPhone 6S, İPhone 6S Plus, İPad Air, İPad Air 2, İPad 3, İPad 4, İPad Mini, İPad Mini 2,İPad Mini 3, İPad Mini 4 ve İPad Mini Touch.

İPad 9.3 Beta 1 güncellemesini indirmek içinse UDID kaydının yanı sıra, İPAD geliştirici sayfasından IPSW dosyasını indirip iTunes sayfasından yüklemek mümkün.

 

 

Bir önceki yazımız olan App Store'da Bulunan En Popüler Uygulamalar! başlıklı makalemizde CEPTETEB, Evernote ve Fit Best hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.