Akıllı telefon sektöründe varlığını artırmak isteyen ZTE özellikle premium Nubia serisi ile global pazarlara açılmayı planlamaktadır. Serinin yeni amiral gemisi Nubia Z11 ise CES 2016 fuarında ortaya çıkmıştır. ZTE’nin bu sene için merakla beklenen yeni amiral gemi modeli Nubia Z11 için henüz resmi bir davetiye gelmedi fakat bu ay içerisinde olacağına dair işaretler bulunuyor. Son dönemde sızan görseller cihazın artık lanse edilmeye çok yakın olduğunu göstermekte. CES 2016 fuarında da ZTE Nubia Z11 modelinden izlerini taşıyor.

11

Kaynaklar, CES 2016 fuarında Nubia Z11 modelinin ön panelini görüntülemeyi başarmış. Muhtemelen gizli oturumlar sırasında ilk izlenim için getirilmiş parçalardan elde edilen görseller, daha önce internete düşen görselleri doğrular nitelikte. Önceki nesillerden farklı olarak Nubia Z11 çok ince bir ekran kenarı kavisine sahip olacak. Kenardan kavisi daha fazla Samsung’un Edge modellerinden hatırlamaktasınız. Özellikle BlackBerry Priv modelinde de kavisli ekran kenarları kullanılmaktadır. Tüketiciden ilgi gören bu tasarım anlayışı ZTE’nin de dikkatinden kaçmamıştır. Bu kavisli kenarın neler sunacağı ise şimdilik bilinmemektedir. 5.2 inçlik 2K çözünürlüğünde ekrana sahip olması beklenilen cihazda arc Refractive Conduction (aRC) adı verilen bir teknoloji kullanılmaktadır. ARC teknolojisi ara yüzde koyu temalar kullanarak kavis kısmının sanki çerçevesiz bir ekran hissiyatı vermesini sağlanıyor. Nubia Z9 modelinde de koyu temalar kullanılarak ince çerçeve sanki yokmuş gibi bir his vermektedir.

111

Cihazın diğer bir özelliği ise FIT teknolojisi bulunuyor. Yine Nubia Z9 modelinde kullanılan bu teknolojide kullanıcı telefonun sağ ya da sol kenarlarını çeşitli şekillerde tutarak atanmış fonksiyonların çalışmasını sağlamaktadır. Örneğin; elini kenardan aşağı doğru kaydırarak ekranı kapatabiliyor ya da çerçeveyi sıkarak ekran görüntüsü alabilir. Bunun dışında cihazda Snapdragon 820 yonga seti, 20.7MP çözünürlüğünde arka kamera, 128GB’a kadar depolama kapasitesi, 4GB RAM, 13MP çözünürlüğünde ön kamera, Android 6.0 işletim sistemi gibi özellikler olacağı ifade edilmektedir. Burada en önemli unsur ise Snapdragon 820 yonga setinin üretim kapasitesidir. Eğer Qualcomm miktarı artırırsa Nubia Z11 modelini kısa süre içerisinde görebiliriz fakat artırmazsa MWC 2016 fuarının sonrasına da kalabileceği konuşulmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Lenovo Vibe P1 İncelemesi! başlıklı makalemizde 5000 mAh'lik batarya, lenovo ve Lenovo Vibe P1 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 842 views Okunma 10 Oca 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.