Microsoft resmi uygulama marketi üzerinden yer alan Cellular Data uygulamasının gösterdiği kadarıyla Windows 10 cihazları WiFi’ın olmadığı noktalarda internete bağlayacak yeni bir yol geliştirmektedir. Yazılım devi Microsoft resmi uygulama marketinde görünen uygulamasına göre Windows 10 cihazları dünya çağındaki hücresel ağlara bağlayacak kendi SIM kartını satışa sunmaya hazırlanmaktadır.

Şirketten bu konu hakkında resmi bir açıklama yapılmıyor fakat ‘Cellular Data’ isimli Windows 10 uygulamasının detaylarında açıkça ‘Microsoft SIM karta ihtiyaç duyar’ ibaresi yer almaktadır. Uygulama içerisinde Windows 10 işletim sistemli cihazların herhangi bir sabit kontrat veya paket yapmadan dünya çapındaki güvenilir hücresel mobil bağlantılar aracılığıyla internete girebileceği söylenirken kişilerin isteklerine bağlı olarak veri planları satın alabileceği ya da her şeyin Microsoft hesabına bağlanacağı dikkat çeken detaylar arasından öne çıkmaktadır.

Şirketin kendi sanal ağı üzerinden diğer partner ağlara bağlanılabileceği yönünde bilgiler gelmeye devam ederken kısa zaman içerisinde çok daha fazla detayın ortaya çıkabileceği yapılan tahminler arasında yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Huawei Mate 8, Çin'de 1 Milyon Adet Sattı! başlıklı makalemizde huawei, huawei mate 8 ve Teknik özellikler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 800 views Okunma 08 Oca 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.