Birçok markanın Android telefon üretmesi ve bu telefonların teknik özelliklerinin birbirinden farklı olmasından dolayı, Facebook uygulamasının her bir Android cihazda farklı hızda çalıştığını biliyoruz. Buna ek olarak Facebook uygulamasında güncellemeler yapılarak performans iyileştirmesi kısmen sağlansa da, şu an için yaşanan teknik sorunlardan dolayı bu güncellemelerin pek yeterli olmadığını söylemek gerek.

Ancak yine de, Facebook’un bu aksaklığı gidermek adına giriş seviyesi Android telefonlar için geçen yıl yayınladığı Facebook Lite uygulamasının oldukça beğenildiğini de belirtelim.

Öte yandan, Android telefonlarda yaşanan bu aksaklığı gidermek isteyen Facebook, bu yöndeki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi ve yeni Facebook istemcisi Polio For Facebook adlı uygulamayı kullanıma sundu. Android 4.0 ve üzeri için hazırlanan söz konusu Polio For Facebook uygulamasının ise hız ve düşük batarya kullanımı ile öne çıktığını söylemekte yarar var.

polio for facebook

Polio for Facebook uygulamasında materyal tasarımı ön plana çıkıyor. Bundan dolayı, farklı renk ve tema içeren Polio For Facebook uygulamasını istediğiniz gibi renklendirebilmeniz de mümkün olabiliyor.

Ayrıca Polio For Facebook uygulamasını hızlı başlat menüsüne kısa yol olarak atayarak ta kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra, bildirim merkezinden Facebook bildirimlerinizi mesajlarınızı ve arkadaşlarınızın isteklerini görüntüleyebilir veya bu bölümlere kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Şu an için yüklenme ve güncelleme aşamasında bazı sıkıntılar yaşansa da, kullanıcıların büyük çoğunluğunun bu uygulamadan memnun kaldığını da ekleyelim bu arada.

Bir önceki yazımız olan Netflix Türkiye'ye Sonunda Geldi! başlıklı makalemizde Netflix, Premium ve Standart hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 976 views Okunma 08 Oca 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.