2015 yılının ortalarında Google tarafından duyurulmasına rağmen, yaşanan aksaklıklardan dolayı bir türlü piyasaya çıkamayan Project Tango isimli yeni telefon modeliyle ilgili olarak önemli gelişmeler yaşandı.

Google’ın üzerinde çalıştığı ve hemen hemen tamamlanan bir proje olan Project Tango hakkında Lenovo ve Google açıklama yaparak telefonu bu yaz içerisinde hemen hemen bütün dünyada satışa sunacaklarını açıkladı.

6.5 inç gibi standart phablet telefonların ekranlarından bile büyük bir ekrana sahi olacak Project Tango telefonun istenirse tablet olarak ta kullanılabileceğini ve bundan dolayı da oldukça iddialı bir telefon olabileceğini söylemek mümkün.

Buna ek olarak Google geliştiricilerinin yaptıkları açıklamaya göre, Project Tablet isimli telefonu satın alan kullanıcılar, evlerinin herhangi bir odasını oyun odasına dönüştürebilecekler. Ayrıca telefona uyumlu cihazların daha önce kullanıldığı odayı tanıma özelliğinin bulunacağını da ekleyelim.

Project Tango telefonun göze çarpan en önemli özelliklerinden biri de, çevresini üç boyutlu olarak algılama ve 250 bin adet üç boyutlu ölçüm yapabilen sensörlerle donatılmış olması. Project Tango telefonun üretimi şu an için 200 adet olsa da, yaz aylarından itibaren dünya genelinde satışa çıkarılacak kadar çok üretileceğini de söylemek gerek.

lenovo

Gelelim Project Tango’nun en çok merak edilen özelliklerinden biri olan fiyat özelliğine: şu an için henüz belirli bir rakam söylenmese de, Lenovo adı altında piyasaya çıkacak olan telefonun fiyatının 500 doların altında olmasının kesin olduğunu belirtebiliriz.

 

Bir önceki yazımız olan Android Telefonlara Yeni Facebook Uygulaması Geliyor! başlıklı makalemizde android, Facebook ve Polio For Facebook hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 807 views Okunma 08 Oca 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.