Orta seviyeli mobil cihazlar çıkararak  telefon sektöründe yoluna devam eden Acer, eylül ayında henüz çalışır haldeyken duyurduğu yeni telefonu Jade Primo’ yu bu gün yaptığı basın toplantısıyla yeniden duyurdu.

Jade Primo’nun en göze çarpan özelliği ise, Windows On Mobile işletim sistemine sahip olması. Bunun nedeni ise elbette ki Microsoft’un sahibi olduğu Lumia dışındaki markaların Windows 10 Mobile’ı pek tercih etmemesinden kaynaklanmakta. Öte yandan Jade Primo’nun dikkat çekici özellikleri sadece bununla da sınırlı değil. 5.5 inç 1080 p Super AMOLED ekran, 2.5 D Gorilla Glass 2.5 ince ve dayanıklı ekran özelliği, Qualcomm Snapdragon 808 işlemci, 3 GB RAM’e sahip olan telefonda, 21 MP arka kameranın yanı sıra, 8 MP’likte ön kamera bulunmakta. Bu özellikleri sayesinde Jade Primo’nun fotoğraf kalitesinin gayet iyi olduğunu da söylemek gerek. Ayrıca  Jade Primo ile ilgili olarak gelen bilgilerden biri de, 32 GB’lık hafızaya sahip olan telefonda gizli bir soğutma sistemi kullanılmış olması.

jade primo

Bununla birlikte, Jade Primo’da bulunan Windows 10 Continuum özelliği sayesinde birkaç özel aksesuar kullanarak ek bir monitöre bağlanılabilir veya kurulacak bir sistem sayesinde bilgisayar benzeri büyük bir sistemin kalbine dönüşebilir. Bu sayede Windows 10 Continuum’u kullanan kişiler Acer’a müşteri gelmesini de sağlayabilir.

Bununla birlikte, bugün ki toplantıda Jade Primo’nun Şubat ayı içerisinde Avrupa’da satışa sunulacağı da duyurulduğunu ve fiyatının ise 620 dolar yani yaklaşık 2100-2200 tl civarında olduğunu belirtelim.

 

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy A9 Fiyatı başlıklı makalemizde CES 2016, galaxy a9 fiyatı ve galaxy a9 özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, 791 views Okunma 04 Oca 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.