Samsung’un giyilebilir teknoloji ürünlerine yönelik yeni projeler üzerinde çalışmalar yaptığını ve bu çalışmaların projelerini CES 2016 fuarında kullanıcılarla buluşturmaya hazırlandığından daha önceki yazımızda bahsetmiştik.

Bu gelişmenin ardından Samsung’la ilgili gündeme gelen bir başka haber ise, dizüstü bilgisayar sektörüne ait. Bu habere göre Samsung, dizüstü bilgisayar sektöründe ağırlığını koymak ve pazar payını daha da artırmak için yeni dizüstü tasarımları üzerinde çalışıyor. Diz üstü bilgisayarlar ile ilgili olarak yaptığı çalışmaları CES 2016’da duyuracağı söylenen Samsung’un ultra ince ve hafif olarak tasarladığı yeni nesil modellerin 9 serisi olması bekleniyor.

Samsung’un tasarladığı 6 yeni diz üstü bilgisayar modelinde 13 ve 15 inçlik ekran özelliklerinin yanı sıra, Windows 10 işletim sistemi, Full HD ekran özelliği ve İntel’in Skylake mimarisine sahip olan yeni işlemcileri bulunuyor.

Ayrıca seride yer alan bilgisayarların diğer özellikleri ise Pentium ve Core i5 i7 işlemcilerin yanı sıra 4-8 GB RAM, 128-256 GB SSD ve ayrıca batarya olarak ise 30 Whr’lik batarya ve HDMI portundan oluşuyor. Bununla birlikte 15 inçlik ekrana sahip olacak Samsung diz üstü modelinde ise bataryanın 39 Whr olacağını da belirtelim. Samsung diz üstü bilgisayarların en iyi yönlerinden biri de, 12 saate kadar giden pil ömrünün yanı sıra, hızlı şarj özelliğine sahip olması diyebiliriz. Bu özelliği dikkate aldığımızda, 20 dakikalık bir şarj süresi sayesinde bilgisayarınızda 3,7 saate kadar müzik dinleyebileceksiniz.

Samsung

Ayrıca Samsung’un 2016 CES fuarında tanıtacağı bilgisayarlar sadece bu modeller değil. 13,3 inç lik 3200×1800 piksel çözünürlüğe sahip olan  Core i3-5005U işlemcisi, 128 GB SSD, 44 Whr bataryası bulunan ve 12,5 mm kalınlığa sahip olan Series Lite 9 adıyla gelecek olan yeni nesil bilgisayarının da kullanıcılar tarafından oldukça ilgi gören bir model olacağını söylemek gerek.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Samsung'dan Yeni Ultrabook Modelleri başlıklı makalemizde samsung, Samsung 900X Ultrabook ve Ultrabook hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 848 views Okunma 02 Oca 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.