Xiaomi, Mi serisinin yeni telefonu olması beklenen yeni telefonu için çoktan hazırlıklara başladı bile. Daha önce yapılan sızıntılarla görsel özellikleri ortaya çıkan Mi serisinde göze çarpan ilk özelliğin fiziksel ‘home’ tuşunun bulunduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte yeni Mi serisi telefonun kullanıcılar tarafından tasarım olarak Samsung ve Apple’ın  karışımı olarak görülse de, oldukça beğenildiğinin altını çizmek gerek. Öte yandan Xiaomi’ nin yeni Mi serisi telefonuyla ilgili olan özellikleri tek tek açıklamasının nedeni olarak ise, bu özelliklerin daha çok akılda kalmasını amaçladığı söylenmekte.

Mi 5

Piyasaya oldukça iyi ürünler süren Çinli telefon markası Xiaomi’ nin 2016 yılında piyasaya süreceği ilk telefon olması beklenen Mi serisi telefonu, TENAA kayıtlarında ortaya çıktı. Kayıtlarda Mi2015811 model numarasına sahip olan telefonun 5 inçlik ekran büyüklüğünün yanı sıra, 1280×720 p çözünürlükte olması beklenmekte. Ayrıca 1.5 GHz octa core işlemcinin yanı sıra, 2 GB RAM ve 16 GB’lık depolama alanı bulunan yeni Mi serisi telefonda işletim sistemi olarak ise Android 5.1 işletim sistemi bulunmakta. Bunun yanı sıra, henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, altın, gümüş ve gri renklerde gelecek olan ve hatta pembe renkte gelebileceği de söylenen yeni Mi serisi telefonun 2016’nın ilk aylarında satışa çıkarılması beklenmekte. Xiaomi’ nin Çin’de oldukça ciddi şekilde gören bir marka olmasına rağmen, yeni Mi serisi telefonunun diğer ülkelerde beklediği ilgiyi görüp görmeyeceğini ise zaman gösterecek.

Bir önceki yazımız olan One Plus 2'nin Tüm Detayları Belli Oldu! başlıklı makalemizde one plus ve One Plus 2 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, 1.042 views Okunma 01 Oca 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.