Steam’ın en eğlenceli oyunlarından biri olan arabalar ile futbol maçı olan Rocket League, satışa çıktığı 7 Temmuz 2015 tarihinden itibaren hem dünyada hem de ülkemizde oldukça ilgi gören bir oyun haline gelerek 9-10 milyonluk kullanıcıya ulaşmış durumda. Bununla birlikte, 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren PC ve Playstation 4 sürümlerine güncelleme yapılacak olan oyunla ilgili olarak gelen bir haber, Türkiye’deki kullanıcıları oldukça heyecanlandırmış durumda. Bu habere göre oyunun geliştirici firması olan Psyonix’ten gelen açıklamada, Türkiye’den de çok sayıda kullanıcısı bulunan Rocket League oyununa yakın zamanda Türkçe dil desteği de gelmiş olacak. 2015’in son saatlerinde gelen haberlere göre, oyuna yapılacak Türkçe yama, 2016 yılı içerisinde kullanıcılara sunulmuş olacak. Bununla beraber, Playstation 4 ve PC platformları için yayınlanacak olan yamanın Xbox One için yayınlanıp yayınlanmayacağı ise henüz belirsiz olsa da, Şubat ayında Xbox One için yayınlanacak olan sürümün yanında Türkçe yamanın gelme olasılığı da ihtimal dahilinde. Şu an Steam’da %30 indirimle 21.70 liradan satışta olan oyunun Türkçe yamasını ise Techno Game ekibinin hazırladığını da belirtelim.

Rocket League 2

Öte yandan Techno Game ekibinin Telltate games’in Game Of Thrones, The Walking Dead, The Wolf Among Us oyunlarının yanı sıra, Wolfenstein: The New Order, Grand Theft Auto V, Dead Rising 3, The Sims 4 gibi oyunları Türkçeleştirdikten sonra sadece resmi oyunları türkçeleştirmeye yöneldiğini hatırlayacak olursak, Rocket League oyununun Türkiye’de yoğun ilgi görmesine kayıtsız kalmadığını söyleyebiliriz.

 

Bir önceki yazımız olan 27 Aralık Haftanın En İyi Mobil Oyunları! başlıklı makalemizde City Driving 2, Euro Truck Driver ve Fusion War hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,,, 1.069 views Okunma 01 Oca 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.