Birbirinden üstün özelliklere sahip olan telefonlar sayesinde akıllı telefon piyasasında rekabet günden güne zorlaşıyor. Bu rekabetle ilgili gelen son haber ise Oppo cephesinden geldi. Çin’li telefon üreticisi Oppo’ nun 6 RAM’lik yeni bir telefon üreteceği yönünde gelen son sızıntıların ardından  gözler  Oppo’ nun yapacağı açıklamalara çevrilmiş durumda.

Son gelen haberlere göre, Oppo 2016 yılında piyasaya Find 9 modeli yeni bir telefon çıkaracak ve bu telefonun Amiral telefonlar arasında çok önemli bir yere sahip olacak. Aynı zamanda yeni Find 9 sayesinde, Oppo’nun Android piyasasında büyük bir atılım yapacağını da belirtelim.

OPPO

Teknik özellikler olarak 5.5 inç ekran büyüklüğü, 2560×1440 ve 2K çözünürlüğe sahip ekran, 21 Megapiksel kamera çözünürlüğü, USB-Type C portu ve Snapdragon 820 yonga setine sahip olarak gelecek olan yeni Find 9’un RAM’i ise diğer telefonlar arasında oldukça ne çıkacak çünkü şimdiye kadar hiç bir telefonda görmediğimiz 6 RAM’ le gelecek. Bu özelliklerinin yanı sıra, Oppo’ nun yeni telefonu Find 9’un Android 6.0 Marshallow işletim sistemiyle geleceğini de belirtelim. Fiyatı hakkında henüz bir bilgi olmayan Oppo Find 9’un çıkış tarihi olarak ise 2016’nın ilk çeyreği olacağını belirtelim. Yeni Oppo Find 9’un telefon piyasasındaki rekabeti nasıl etkileyeceğini ise hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Bununla birlikte Oppo Find 9 ile ilgili son gelen haberlerden sonra Oppo ve One Plus ile ilgili birleşme planlarına gölge düştüğünü de söyleyebiliriz.

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Android 6.0.1 Marshmallow Galaxy S5 Yanlışıkla Aldı başlıklı makalemizde android ve Samsung Galaxy S5 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, 887 views Okunma 29 Ara 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.