Xiaomi’nin sıradaki amiral gemisi akıllı telefonu olan Xiaomi Mi 5’in tanıtımı yaklaştıkça sızıntı görsel ile bilgileri de gelmeye devam etmektedir. Geçtiğimiz günlerde sizlere Xiaomi Mi 5’in gerçek görüntüsü olduğu iddia edilen bir fotoğraf sunulmuştu. Yeni sızdırılan farklı renklerdeki Xiaomi Mi 5 o görseldeki modeli doğrular niteliktedir. Sızan renkli Xiaomi Mi 5 basın görsellerinin yanı sıra, telefonun beyaz renkli versiyonunu gösteren bir de video yayınlamıştır. Telefonun teknik özellikleri de tamamen belirdi denilebilir.

11

Şu ana kadar gelen bilgilere göre Xiaomi Mi 5’in ön kısmında ise 2.5D ekran teknolojisi yer almakta ve telefonun piyasadaki en küçük, en hızlı sensör olduğu iddia edilen, Home tuşuna gömülü parmak izi tarayıcı ile donatıldığı söylenmektedir. Diğer özelliklerine bakacak olursak Xiaomi Mi 5 Snapdragon 820 işlemci, 32 GB ile 64 GB depolama seçenekleri, 3GB ve 4GB RAM seçenekleri, FULL HD ya da QHD çözünürlüğe sahip ekran, 16 megapiksel arka kamera ile 13 megapiksel ön kamera gibi özelliklerle gelmesi bekleniyor. Telefonda bulunan USB Type-C özelliği ile hızlı şarj teknolojisini kullanabileceği 3600 mAh pil özelliğine sahip olacaktır. Yazılım kısmında ise Xiaomi MIUI 7 ara yüzü ve Android 6.0 Marshmallow işletim sistemine yer verilmiştir. Xiaomi Mi 5 2500 Yuan yani yaklaşık olarak 387 $ fiyat etiketine sahip olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Elephone, P9000 Serisi Telefonlarını Tanıtacak! başlıklı makalemizde elephone, P9000 ve P9000 Edge hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, 899 views Okunma 28 Ara 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.