Diz üstü bilgisayarlara olan ilgi eskiye oranla azalsa da, (özellikle de USB-Type C veri aktarım kablosunun telefonlarda henüz yaygın olmamasından dolayı) veri aktarımı başta olmak üzere, hala önemli birkaç işlem için dizüstü bilgisayarları kullanıyoruz. Bununla birlikte, diz üstü bilgisayarların günümüzde tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biri, aranılan belli özelliklere sahip olmasından kaynaklanıyor. 2015 yılı içerisinde en çok tercih edilen dizüstü bilgisayarlarda ise ilk sırayı Dell XPS 13 Ultrabook modelinin aldığını görüyoruz. En önemli özelliğinin oldukça ince ekran özelliği olduğunu söyleyebileceğimiz bu dizüstü bilgisayar modelinin 13 inçlik ekranıyla dünyanın en küçük dizüstü bilgisayarı olduğunu da söylemek gerek.  Ayrıca 15 saatlik pil ömrünü de unutmamak gerek.

Dell XPS 13 Ultrabook (Model 9343 codename Dino) Touch notebook computer.

En çok tercih edilen 2. bilgisayar ise Apple MacBook. 12 inçlik retina ekrana sahip olan MacBook’un ekran çerçevesi ve klavye çerçevesinin ince tasarımıyla incelik konusunda oldukça iyi iş çıkardığını söylemek gerek. Ayrıca 12 inçlik ekranda 2304×1440 piksel gibi oldukça iyi çözünürlüğe sahip olan MacBook’un benzerlerine göre oldukça iyi olduğunu söylemek gerek. Fansız bir model olarak tasarlanan MacBook’un il ömrü ise 9-10 saat.

2015 yılının en çok tercih edilen 3. bilgisayarı ise Microsoft Surface Book. Hem tablet, hem de dizüstü bilgisayar şeklinde tasarlanmış olan ve oldukç.a iyi malzeme kalitesine sahip olan Surface Book’ un kendi özel kaleminin bulunduğunu da ayrıca belirtmekte fayda var.

4. sırada ise HP Spectre 2 var. 12 inç lik ekranı ve alüminyum klavyesiyle dikkat çeken ayrılabilir PC konseptindeki HP Spectre’de İntelskylake M Core işlemcisi, ayrı işlevlere sahip 3 ayrı kamerası ve dokunmatik ekran kalemi bulunan HP Spectre’ nin pil ömrü ise 10 saat.

Bir önceki yazımız olan LG, G Pad 2 8.3 LTE 'yi Duyurdu! başlıklı makalemizde 1, lg ve LG G Pad 2 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 1.069 views Okunma 25 Ara 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.