ZenFone serisi ile akıllı telefon pazarında iyi bir çizgi yakalayan Asus markası bu çizgiyi devam ettirmek için farklı yeniliklerle tüketicilerin karşısına çıkacaktır. Bunlardan birisi parmak izi okuyucusudur. Son zamanlarda üst ile orta seviye pek çok akıllı telefonlarda parmak izi okuyucu özelliği görülmektedir. Kullanıcılara daha güvenli bir kullanım tecrübesi sunmayı hedefleyen parmak izi okuyucuların Android 6.0’daki yerleşik destek ile beraber hız kazanmaya başlamıştır. Asus ise yeni modellerinde bu teknolojiye göz kırpmaktadır. Sektörden gelecek bilgilere göre önümüzdeki yıl ki ZenFone 3 amiral gemi modelinde ise Asus parmak izi okuyucuya yer vermesi planlamaktadır. Firma tedarik için Tayvanlı Elan Microelectronics ile Çinli Goodix üreticileriyle temas halindedir. Alınan kararlar sonucunda ya bir firmanın ya da her ikisinin çözümleri yeni cihazda boy gösterecektir.

Akıllı telefon pazarında parmak izi okuyucuların benimsenme oranı % 30 civarını seyretmektedir. Kullanımın yaygınlaşmasıyla sensör maliyetlerine de olumlu yansımaktadır. Elan, Egis, Goodix, FocalTech gibi Asyalı üreticiler parmak izi sensörü üretimini artırmış ve maliyetlerin 5$ civarına düşmesi beklenmektedir. Bu sayede ise gelecek yıl parmak izi okuyucuların benimsenme oranları yüzde 50 seviyesine yükselecektir. Asus bu sene 20 milyon akıllı telefon satışı yapmayı planlamaktadır. Gelecek yıl ise hedef 30 milyon satış rakamında olmaktadır. Asus bu anlamda Myanmar, Bangladeş, Kamboçya, Mısır ile Nijerya pazarlarına da açılacaktır.

Bir önceki yazımız olan Galaxy Note 5'in Yeni Versiyonu: 128 GB'lık Galaxy Note 5 Winter Edition! başlıklı makalemizde samsung, Samsung Galaxy Note 5 ve Samsung Winter Edition hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, 865 views Okunma 19 Ara 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.