Benchmark testlerinde rakiplerini ezici bir üstünlükle geçmiş olan Snapdragon 820 yonga seti ile geliyor ve ilk olarak kullanacak telefonu belli olmuştur. Snapdragon 820, Qualcomm’un gücü ile yapabildikleriyle dikkat çeken bir işlemcidir. Benchmarklardaki ezici üstünlüğü ise bu durumun en iyi örneklerindendir. Yeni alınan bir dedikoduya göre Qualcomm’un Snapdragon 820’sini ilk olarak kullanacak telefon ise Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S7 olacaktır. Önceki dedikodularında ise Xiaomi’nin yeni gelecek amiral gemisi Mi 5’in Snapdragon 820’yi ilk kullanacak telefon olacağı yönünde ilerlemekteydi.

galaxy-s6-edgefgh

Alınan haberlere göre Samsung’un Nisan 2016’ya kadar Snapdragon 820’ye özel bir erişimi olacaktır. Bu şekilde Samsung’dan başkası Nisan 2016’ya kadar Snapdragon 820’li telefonlarını satışa çıkaramayacaktır. Samsung Galaxy S7 ile Galaxy S7 edge’in Şubat’ta düzenlenecek olan Dünya Mobil Kongresi’nde tanıtılması beklenmektedir. Snapdragon 820’nin 14nm FinFet boğumlarının Samsung yardımıyla üretildiğini ise göz önüne alınırsa, bu durum aslında hiç de şaşırtıcı değildir. Üretime sağladığı katkıdan ötürü Qualcomm ile Samsung arasında böyle bir işbirliğine gidilmesi şüphesiz gözleri Koreli teknoloji devinin üstüne çekeceğe benziyor.

Bir önceki yazımız olan Apple3D Touch teknolojisini ileri taşıyor başlıklı makalemizde 3D Touch, apple ve ipad pro 2 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, 700 views Okunma 17 Ara 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.