Google’ın da yazılım desteği verdiği Android 6.0, uzun ve meraklı bir bekleyişin ardından bir süre önce nihayet resmi olarak dağıtılmaya başlanmış ve bu güncellemeyei hangi telefonların hangi tarihlerde alacağı da önceden belirtilmişti.  Bununla beraber, henüz Android 6.0 güncellemesi çoğumuzun kullandığı telefonlara henüz gelmese de, Google yeni Android 6.0.1 güncellemesini yayınladı bile. Yeni gelen Android 6.0.1 güncellemesinde en çok dikkat çeken özellik ise, emojilerle ilgili yapılan değişiklikler. Buna göre, Android 6.0.1 güncellemesini alacak olan cihazlar, Unicode 8 emojilerine sahip olacak. Bunun yanı sıra, bu emojilerin İOS  cihazlara 8.3 ile giriş yaptığını hatırlayacak olursak, Android kullanıcılarının bu emojileri kullanırken daha rahat edeceğini söyleyebiliriz çünkü daha önce İOS kullanıcılarının Android kullanıcılarına gönderdiği bu emojiler görünmüyordu ve bu da Android kullanıcıları açısından önemli bir sorundu. Android 6.0.1 ile birlikte gelecek emojilerin sayısı ise 200’ün üzerinde.

emojiler 1

Android 6.0.1 ile gelecek bir başka özellik ise, rahatsız etme moduna ek olarak gelen ‘bir sonraki alarma kadar aktif et’ özelliği.  Android One kapsamında üretilen telefonlar için hazırlanan Android 6.0.1 güncellemesinin ilerleyen günlerde Nexus modellere geleceği de konuyla ilgili olarak gelen bilgiler arasında. Bununla birlikte Android güncellemesi ile ilgili olarak herkesin merak ettiği sorulardan biri de, Android One projesi kapsamında telefon üreten Türk Menşeli General Mobile’ın da güncelleme alıp almayacağı. General Mobile’ın Marshallow güncellemesini aldığını düşünürsek, Android 6.0.1 güncellemesini de yakında alacağını söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Haftanın Android Uygulamaları (5 Aralık) başlıklı makalemizde android, forza futbol ve haftanın android uygulamaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,,,, 1.213 views Okunma 07 Ara 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.