Akıllı telefonlar çıkmadan önce neredeyse hepimizin kullandığı Nokia telefonlar, sıradan tuşlu tasarımlara sahip olarak Nokia 230 serisiyle geri dönüyor. Aradan geçen uzun sürenin ardından Android işletim sisteminin çıkmasıyla beraber Nokia’nın Microsoft’la birlikte iş birliği yaparak ürettiği 230 serisi telefonlarda eski modellerine göre birkaç değişiklik yaptığını da söylemek gerek.

Bu değişiklerden ilki, Nokia’nın uzun süren şarjı yani 23 saate kadar süren kesintisiz konuşma ve 27 gün bekleme süresi. Ayrıca, ucuz bir telefon olsa da, Nokia 230’un oyun ve uygulama indirebilmesi de oldukça iyi bir özellik diyebiliriz. 2.8 inç lik bir ekrana sahip olan Nokia 230’un 2 megapiksel ön ve 2 megapiksel de arka kameraya sahip olacağını ve selfi çekme konusunda iddialı olduğunu da belirtelim. Nokia Series 30+ ile çalışan Nokia 230’un 2 adet LED flaşın yanı sıra, oldukça dayanıklı bir Alüminyum dış kaplamaya sahip olduğunu da belirtelim. Nokia’nın en göze çarpan özelliği ise, elbette ki tık tık sesi çıkaran klasik tuş takımı.

fiziksel-tus özelliği

Gelelim Nokia’nın neden geriye dönük tasarımlarla pazara giriş yaptığına: Bir süreliğine ortalığı Microsoft’a bırakan Nokia, Microsoft’un Lumia yüzünden başarılı olamamasından dolayı, hitap ettiği kitleyi büyütmeye çalışacak ve böylece akıllı telefon pazarına geri dönecek. Nokia 230’un belirlenen fiyatı ise 55 dolar, yani oldukça diğer akıllı telefonlara göre oldukça ucuz diyebiliriz. Nokia 230’un beklediği ilgiyi görüp görmeyeceğini ise önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Bir önceki yazımız olan ZTE Nubia Z11 Kavisli Ekran Tasarımıyla Dikkat Çekecek! başlıklı makalemizde FIT, Nubia ve Nubia Z11 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,, 1.472 views Okunma 25 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.