Güney Koreli teknoloji devi LG, yatırımlarına hızlı bir şekilde devam ediyor. Özellikle akıllı telefon piyasasında son dönemlerde düşüş yaşayan firma, dikkatini bu sektöre çevirmiş durumda. LG tarafından geçtiğimiz gün tanıtılan V10‘un ardından yeni orta segment modeli de tanıtıldı.

LG tarafından tanıtımı gerçekleştirilen ve orta segment için iddialı bir model olan LG Ray, tanıtıldı. Cihaz, tanıtımın ardından tam not alırken özellikle ekranın büyüklüğü konusu son derece dikkat çekici bir ayrıntı olarak gözden kaçmadı.

LG Ray Özellikleri

LG Ray, 5.5 inç büyüklüğünde ekranıyla dikkat çekiyor. Bu ekran 720p çözünürlüğünde olacak. Cihazın ekran kısmı, orta segmente göre tatmin edici seviyede diyebiliriz. Ekran konusunda özellikle parlak renkler ve kolay kontrol dikkat çeken diğer ayrıntılar oldu.

LG Ray, MediaTek tarafından üretilen MT6592M işlemci kullanılarak üretildi. Bu işlemci 1.4 GHz saat hızında çalışmasıyla öne çıkıyor. Cihaz ayrıca 1 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanı içeriyor. Cihazın dahili depolama alanının arttırılabilir olduğunu da ekleyelim. Cihaz, donanım bakımından yeterli özelliklere sahip gibi görünüyor.

lgg

LG Ray, gücünü 3000 mAh gücündeki bataryadan alıyor. Bu batarya ile birlikte pil ömrü konusunda da yeterli bir çözüm sunuyor. Cihazın arka kamerası LED flaş içeren 13 MP çözünürlüğe sahip kamera oldu. Bu kamera ile Full HD video çekimi yapmanız da mümkün. Cihazın ön kamerası ise, 8 MP çözünürlüğünde olacak. Geniş açılı lense sahip olan bu ön kamera ile, son derece net selfie fotoğraflar çekmeniz mümkün olacak.

LG Ray, son derece şık bir görüntüye sahip. LG G3’ü andıran tasarımıyla dikkat çeken cihaz, ilk olarak Rusya pazarı için tanıtılmış durumda. Rusya‘da önümüzdeki günlerde satışa çıkacak cihazın ülkemizde satışa sunulmasına ise, kesin gözle bakılıyor.

Orta segment özellikleriyle dikkat çeken LG Ray cihazı, 232 Dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Rusya’da yoğun talep görmesi beklenen cihazın satış rakamlarına göre Global pazarda satışa sunulup sunulmayacağı belirlenecek.

LG Ray, şık görüntüsü, yeterli donanım özellikleri ve uygun fiyat etiketiyle dikkat çekiyor. Bakalım firma, bu cihaz ile birlikte beklediği satış rakamlarına ulaşabilecek mi

Bir önceki yazımız olan Galaxy S7 Kamerası Detaylı İnceleme! başlıklı makalemizde <, Galaxy S7 EDGE ve samsung hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.