Dünyanın en fazla kullanılan işletim sistemleri arasında yer alan iOS işletim sistemi Apple tarafından yazılan ve sadece Apple cihazlarda çalışan bir işletim sistemidir. Apple, geçtiğimiz yıl değişikliğe giderek, artık sürümlerin deneme aşamasını kullanıcılarla paylaşıyor. Yani, yeni çıkan iOS sürümleri kullanıcılar tarafından test ediliyor.

Son olarak iOS 9 ile dikkat çeken Apple firması, bu sürümün gelişmiş versiyonlarını paylaşmaya devam ediyor. iOS 9.2 sürümünün Beta sürümleri gelişmeye devam ediyor. Bugün ise iOS 9.2 Beta 4 sürümünün yayınlandığı açıklandı.

iOS 9.2 Beta 4 Yenilikler!

iOS 9.2 sürümünün son sürümünde bazı eksiklikler dikkat çekmişti. Bu eksiklikleri göz önüne alan Apple, iOS 9.2 Beta 4 sürümüyle birlikte önemli yeniliklere imza attı. Firma tarafından yayınlanan güncelleme ile birlikte birçok önemli iyileştirmeler göze çarpıyor.

iOS 9.2 Beta 4 sürümü ile birlikte Arapça Siri geldi. Siri, Apple firmasının en fazla dikkat çeken özellikleri arasında yer alıyor. Bu özellikle birlikte sesli olarak sorularınıza yanıt alabiliyorsunuz. Bu konuyla ilgili dil geliştirmesi de özellik yüklenmesi de devam ediyor.

ios

iOS 9.2 Beta 4 sürümü ile birlikte cihazlarda performans iyileştirmeleri yapılıyor. Özellikle bazı uygulamalardaki takılma ve donma sorununa çözümler de içeriyor. Bunun yanı sıra cihazlardaki stabilite iyileştirmeleri de göze çarpıyor. Yani, bu sürümü Apple cihazınıza yüklemeniz durumunda son derece önemli bir performans elde edebileceksiniz.

iOS 9.2 Beta 4 ile birlikte Safari tarayıcının da daha hızlı olması sağlanmış durumda. Daha iyi bir internet deneyimi bu güncelleme ile birlikte kullanıcıları bekliyor. Ayrıca ağ ayarlarındaki gecikmeler için de iyileştirmeler göze çarpan özellikler arasında yer alıyor.

iOS 9.2 Beta 4 Güncellemesi Alan Modeller!

Apple tarafından yapılan açıklamaya göre iOS 9.2 Beta 4 güncellemesini şu cihazlar alacak:

iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad Mini, iPad Mini 2, iPad Mini 3, iPad Mini 4, iPad Touch 5.

Güncellemeyi yüklemek için iOS Beta kullanıcısı olmanız gerekmektedir. Henüz bu kaydınızı yaptırmadıysanız, cihazınızdan bu kaydı kısa zaman içinde yapabilirsiniz. Bakalım iOS 9.2 Beta 4 güncellemesi kullanıcılar tarafından ne kadar tercih edilecek ve beğenilecek mi?

Bir önceki yazımız olan iOS 9.2 Beta 3 Yayında! başlıklı makalemizde ios, ios 9.2 beta 3 ve ios 9.2 beta 3 özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,,,, 1.495 views Okunma 18 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.