Gün içerisinde Samsung’un Android 6.0 Marshallow güncellemesi vereceği telefonların listesi yayınlandı. Yayınlanan listede bulunan cihazlarla ilgili olarak dikkat çeken noktalardan biri de, listede Galaxy A ailesinin bulunması oldu. Bu gelişmenin ardından da, Galaxy A7 ve Galaxy A5’e ait özellikler ve net görseller ortaya çıktı.

galaxy-A serisi

Görsellerinden de fark edebileceğimiz gibi Galaxy A serisi, Galaxy S ve Galaxy Note 5’e fazlasıyla benzeyen oldukça şık tasarıma sahip modeller. Hatta siyah bir tasarıma sahip olan Galaxy A7’nin şıklıkta yarışacağını da özellikle belirtmek gerek.

Şimdiden kullanıcıların oldukça beğenisini kazanan Galaxy A serisi telefonlarda farklılık olarak göze çarpan ilk özellik, Galaxy A5’in ana ekran butonunun farklı yerde olması. Bunun yanı sıra, Galaxy A5’in önceki modelinde cihaz kısmında SM-A5100 kodu bulunurken, Galaxy A5’in yeni modelindeki kodu ise SM-A5100. Galaxy A serisinin teknik özellikleri ise 5.2 inç FHD Super Amoled ekran, yeni nesil Exynos 7 octa çip seti, 2GB RAM, 16 GB depolama özelliğinin yanı sıra, Android 5.1.1 ya da Android 6.0 işletim sistemine sahip olması. Öte yandan, Galaxy A seri telefonlar beklentilerin aksine Lollipop güncellemesiyle gelse bile bir önceki nesli güncelleme alabildiğinden dolayı yeni nesil Galaxy A serisinin de Android güncellemesi alması kesin. Bu özelliklerinin yanı sıra yeni seride en önemli özelliklerden biri de, Galaxy A serisinde bulunan arka kamera 16 MP iken, ön kamera ise 5 MP özelliğine sahip olması.

Bir önceki yazımız olan 14 Kasım En İyi Android Uygulamaları! başlıklı makalemizde android, android işletim sistemi ve google play store hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 1.588 views Okunma 15 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.