Oyun odaklı yapısını pek çok farklı alanda gerçekleştirilen diğer canlı yayınlar ile genişleten servislerden Twitch giriş güvenliği arttırmak adına çok önemli bir adım atmıştır. Dünyanın en popüler oyun odaklı canlı yayın servisi olan Twitch, iki kademeli giriş sistemine geçiş yapmıştır. Sağlamış olduğu bu yöntem ile geçmişte yaşanan sorunların tekrarlanmaması için tedbir almış diyebiliriz.
Twitch’in giriş güvenliği için geç de olsa hayata geçirmiş olduğu iki kademeli giriş sistemiyle diğer platformlardakilere benzer olarak kişilerin servise giriş yapabilmesi için cep telefonlarına gelen kodu girmelerine dayanmaktadır. Bu yöntem ile Twitch’e giriş yapabilmek için hem ana şifrenizin yanında hem de cep telefonunuza gelen koda ihtiyaç duyulmaktadır. Metin mesajı ile uğraşmak istemeyenler için ise Authy ile anlaşan Twitch bu sayede giriş için gereken kodu buradan elde edilebilen Authy uygulamaları üzerinden kullanıcılarına sağlamaktadırlar. Servisin attığı bu adım ile geçtiğimiz Mart ayında yaşanan bazı ‘hacklenme’ sorunları nedeniyle büyük önem taşımakta ve kullanıcılardan olumlu tepkiler almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Facebook'a Yeni Özellik Geliyor! başlıklı makalemizde Facebook, facebook masüstü yenilikler ve facebook photo magic hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, 897 views Okunma 10 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.