Giyilebilir teknolojide gelişmeler tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle akıllı saat konusunda firmalar yatırımlarına devam ediyorlar. Son olarak TAG Heuer firması, Google ve Intel ile ortaklığını kullanarak TAG Heuer Connected adı verilen akıllı saatlerini ürettiklerini duyurdular.

Saat yapımında dünyanın en iyilerinin bulunduğu İsviçre merkezli olan TAG Heuer firması, yeni akıllı saat modelini tüm dünyaya duyurdu. Son derece şık bir tasarıma sahip olduğu görülen cihaz, lüks derecesinde olan ilk akıllı saat olarak dikkat çekiyor.

TAG Heuer Connected Özellikleri!

TAG Heuer Connected, Google ve Intel‘in işbirliği sonucu ortaya çıktığı için son derece gelişmiş özellikler içeriyor. Cihaz, 46 mm genişliğe ve 12.8 mm kalınlığa sahip. Bu gelişmiş akıllı saatin gövdesi titanyum kullanılarak yapılmış durumda. Ağırlığı 52 gram olan akıllı saat sağlamlık konusunda dikkat çekiyor. Cihazın diğer bir dikkat çeken özelliği ise, çizilmeye dayanıklı safir tabakalardan oluşturulmasıdır.

tagg

Cihaz, 1.5 inç büyüklüğünde LTPS LCD ekranla birlikte gelmiş durumda. Cihazın ekranı 360 x 360 piksel çözünürlüğünde ve 240 ppi yoğunluğunda olacak. Cihaz, son derece düşük enerji ile çalışma özelliğine de sahip. Cihaz özellikle ekran kısmında tatmin edici görünüyor.

TAG Heuer Copnnected içerisinde Intel Atom Z34xx serisi işlemci yer alıyor. Akıllı saatin içeriğinde 1 GB RAM bulunuyor. Ayrıca cihaz 4 GB dahili depolama alanına sahip. Cihazın donanımsal özellikleri akıllı saat dünyası için son derece gelişmiş gibi görünüyor. Cihazın işlemcisi çift çekirdek ve 1.6 GHz hızında çalışıyor. alışılmışın dışında hız ve özellik içeriyor.

Cihazın en önemli özelliklerinden biri de, 410 mAh gücünde batarya içermesi. Bu da cihaza yaklaşık olarak 25 saat pil ömrü sunuyor. Bunun yanı sıra cihazı, IP67 sertifikasına sahip. Yani cihaz su geçirmelere karşı dayanıklılık garantisi içeriyor. Bu da önemli bir özellik olarak görünüyor.

TAG Heuer Connected, Android 4.3 ve iOS 8.2 üzeri sürümlerle uyumlu bir şekilde çalışacak. Cihazın tahmini fiyatı ise 1500 Dolar. Bu fiyat, bir akıllı saat için rekor seviye olacak. Bu fiyata ne kadar kullanıcı tercih edecek bunu bilemeyiz ancak son derece gelişmiş özellikler barındıran bu akıllı saat, piyasaya yeni bir soluk getirecek gibi görünüyor.

Bir önceki yazımız olan Samsung Gear S2 Ülkemizde! başlıklı makalemizde akıllı saatler, samsung akıllı saat ve samsung gear s2 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.