Dünyanın en fazla kullanılan sosyal medya sayfalarından olan Facebook, büyük bir hızla büyümeye devam ediyor. Dünya üzerinde hemen her ülkeden milyonlarca aktif üyesi olan Facebook, hem masaüstü hem de mobil sektöründe gelişimini sürdürüyor.

Facebook, firma olarak sadece sosyal medyada değil, başta internet bağlantısı sağlamak üzere birçok sektörde hizmet vermeye devam ediyor. Devasa bir ekonomiye sahip olan Facebook, ücretsiz olması sebebiyle de büyük bir ilgi topluyor. Sayfanın yeni özelliği ise dikkat çekici türden olacak.

Photo Magic Geliyor!

Facebook, yeniliklere devam ediyor. Firmanın özellikle yüz tanıma teknolojisi konusunda yatırımları artıyor. Bildiğiniz gibi, Facebook hesabınıza bir fotoğraf eklediğinizde, sayfa fotoğrafta bulunan kişileri otomatik olarak tanıyarak size etiketleme önerisi sunuyordu.

Facebook tarafından yüz tanıma teknolojisi bir adım öteye taşınacak. “Photo Magic” adı verilen özellik sayesinde, kamera rulonuzda bulunan fotoğrafların analizi yapılacak. Arkadaşlarınızın bulunduğu bir fotoğrafta Facebook arkadaşlarınızın yüzünü tanıyacak olan uygulama ile size Messenger aracılığıyla bir bildirim gelecek. Bu bildirim ile Facebook tarafından otomatik olarak tanınan arkadaşınıza bu fotoğrafı gönderip göndermek istemediğinizi bir bildirim ile soracak.

facee

Photo Magic uygulaması ile birlikte akıllara öncelikle gizlilik ve güvenlik konusunda sorunlar yaşanabileceği gelmekte. Bu konuyla ilgili açıklama yapan Facebook, Photo Magic konusunda kontrolün tamamen kullanıcılarda olacağını söylediler. Bu özelliği kullanmak istemeyen kullanıcılar ise “Gizlilik Ayarları” kısmına girerek, bu özelliği devre dışı bırakabilecekler.

Facebook tarafından yapılan açıklamada bu özelliğin öncelikle masaüstü sayfada olacağı belirtildi. Sonraki süreçte ise, özellik mobil sayfaya da gelecek.Bu konu tamamen kullanıcıların insiyatifinde olduğu için de beğeni topluyor.

Photo Magic uygulaması şu an için Avustralya‘da bulunan Facebook kullanıcıları için test aşamasında sunulmuş durumda. Test aşamasında görülecek muhtemel eksikler giderilecek ve uygulamanın son şekli tüm dünyada ki kullanıcılara sunulacak.

Photo Magic uygulaması ile arkadaşlarınızın bulunduğu fotoğrafları onlarla paylaşmanız çok kolay olacak. Bu özellik ile birlikte sizin de bulunduğunuz ve arkadaşlarınızın sayfasına yüklenen fotoğrafları mesaj yoluyla kolay bir şekilde almanız mümkün olacak. Bakalım bu yeni özellik Facebook kullanıcıları arasında ne kadar yaygınlaşacak?

Bir önceki yazımız olan Türkiye'de ilk kez yapılan 4G Mobil Router Testi başlıklı makalemizde internet ve mobil router hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.