Günümüzde mobil çalışmak isteyen kullanıcıların sayısı gün geçtikçe artmaya devam etmektedir. Günün her saati veya her yerden iletişimini koparmadan çalışmak isteyen kullanıcıların gittikleri mekânlarda internet olanaklarının kısıtlı olmasından dolayı tatsız sürprizlerle karşılaşabilmekteydiler. Zira ya bağlantı sorunları yaşanmaktaydı ya da o zamana kadar çalışmakta olan internet dağıtıcısı nedense o gün çalışmıyor veya mekânda onlarca kişi internete saldırınca performans yerlerde sürünmekteydi. Dahası, önemli verileri internet üzerinden transfer ederken herkese açık bir erişim noktası kullanmak ve güvenlik sorunları da yaşanabiliyordu.

Elbette akıllı telefonlarımız iletişim ihtiyaçlarımızın bir kısmını karşılamamıza imkan veriyorlar fakat içerik üretmek için laptop kullanmak zorunda olan veya bu tür sorunlar yaşamak istemeyen mobil profesyoneller için mobil router’lar en pratik ve doğru çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. İçine bir SIM kart takıldıktan sonra gerekli ayarları yapıyor ve unutmaktayız. Bundan sonra gittiğimiz her yerde ve her koşul ya da durumda internet de yanımızda olmasını sorunsuz bir şekilde sağlamıştır.

Bir önceki yazımız olan YouTube'da Videoların Kaç Kbps'de İzlediğinizi İki Adımda Öğrene Bilirsiniz başlıklı makalemizde önemli güncellemeler ve youtube hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, 883 views Okunma 09 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.