Duyurulduğu günden bu yana pek çok kesim tarafından free2 play yani ücretsiz bir yapım olarak geleceği düşünülmekte olan Overwatch için şaşırtıcı bir gelişme yaşanmıştır. Hali hazırda gerçekleşmekte olan BlizzCon 15 etkinliğinden alınan haberlere göre Overwatch’un ücretsiz olmayacağı açıklanmıştır. 40$ fiyat etiketi üzerinden satışa sunulması beklenen oyun ayrıca Origins Edition adı altında farklı bir sürümle daha satın alınabilir konuma gelecektir. Overwatch’un Origins Edition sürümünde bütün karakterlerin veya sayılı kostümlerin yanı sıra, Heroes of the Storm, Starcraft II, World of Warcraft, Diablo 3 ve Hearthstone oyunlarına dair özel içerikler bulunmaktadır.

Etkinliğe damgasını vurmuş olan duyurulardan bir diğeri ise Overwatch’un PC platformunun yanında eş zamanlı olarak PlayStation 4 ile Xbox One konsolları için de geleceği haberi olmuştur. İlk defa BlizzCon ettiğinde ortaya çıkan bu gelişme ile beraber Blizzard’ın yeni MMOFPS oyununun tadına yeni nesil konsol oyuncuları da varabilecektir. 2016 bahar döneminde çıkışının gerçekleştirmesi beklenen Overwatch için yayınlanan yeni oynanış görüntülerine internet üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Haftanın Mobil Oyunları (8 Kasım) başlıklı makalemizde 8 kasım oyunlar, android oyun ve haftanın mobil oyunları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 696 views Okunma 09 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.