Google tarafından piyasaya sürülen ve Android sürümlerini ilk alan cihaz olan Nexus‘un en yeni modeli olan Nexus 6P, firmanın başını ağrıtacak gibi görünüyor. Google tarafından geçtiğimiz aylarda tanıtılan ve kısa süre önce piyasaya sürülen Nexus 6P ile ilgili şikayetler gelmeye devam ediyor.

Nexus 6P kullanıcıları özellikle forum sayfalarında bu şikayetlerini dile getiriyorlar. Gün geçtikçe şikayetçi sayısının artış kazanması da firmayı düşündüren bir diğer gelişme olarak göze çarpıyor.

Hızlı Şarj Problemi!

Nexus 6P kullanıcılarının en önemli şikayetlerinden biri hızlı şarj konusunda yaşanıyor. Cihazın tanıtımı sırasında donanımsal olarak Qualcomm Quick Charge desteği içeren, yani kullanıcılarına hızlı şarj imkanını donanımsal olarak kullanıma sunan cihazın bu özelliğinin kullanılmadığı ortaya çıktı.

nexusss

Nexus 6P kullanan bazı kullanıcıların ortaya çıkardığı sorunun ana kaynağı ise bu özelliğin Google firması tarafından devre dışı bırakılmış olması. Google tarafından neden böyle bir hamle yapıldığı ise henüz bilinmiyor.

Yeni nesil cihazlar için son derece önemli olan hızlı şarj desteğinin kapatılması kullanıcılar tarafından büyük bir tepkiyle karşılandı. Google tarafından bu özelliğin kapatılması ile yakın zamanda özelleştirilmiş romlar ile hızlı şarjın telefona sağlanacağı ihtimalini güçlendiriyor.

Arka Cam Kırılma Sorunu!

Huawei ve Google tarafından üretilen Nexus serisinin son cihazı olan Nexus 6P konusunda kullanıcıların yaşadığı sorunlar adeta bitmek bilmiyor. Bükülme sorunu yaşadığını iddia eden kullanıcıların yanına şimdi de arka camın kırılma sorunu yaşayan kullanıcılar eklenmiş durumda.

nexuss

Kırılan Nexus 6P arka camının görselini alan kullanıcı, kamera, led flaş gibi kısımların üzerinde bulunan arkada yer alan cam şerit en küçük bir darbede kırılıyor. Cihazın camının tamamen çatlamış haldeki görselini paylaştı. Bu da kullanıcıların tedirgin olmasına neden oldu.

Arka cam kırılma sorunu ile ilgili henüz resmi bir açıklama olmamasına rağmen konunun Huawei ve Google tarafından kabul edildiği de gelen bilgiler arasında. Özellikle dayanıklılığı etkileyen bu sorunun çözülmesi gerekiyor. Bakalım cihaz ülkemize gelmeden önce hızlı şarj ve arka camdaki kırılma sorunları düzeltilebilecek mi? Beklentimiz ise, bu sorunların çözüldükten sonra satışa sunulacağı yönünde.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S7’de Bulunması Muhtemel Özellikler! başlıklı makalemizde Galaxy Alpha, galaxy note 4 ve samsung hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.