Teknoloji devi Samsung, akıllı telefon pazarına hakim olan firmalar arasında yer alıyor. Firma, son dönemlerde yeni modelleri ile ilgi toplarken, 2016 yılına özel olarak tasarlanan Galaxy A3 ve Galaxy A5 ile ilgili görsellerin sızması da büyük bir ilgi çekmeyi başardı.

Samsung tarafından 2016 özel serisi olarak adlandırılan Samsung Galaxy A3 ve Galaxy A5 ile ilgili görsellere bakıldığında firmanın tasarım konusunda yeni konseptine uygun üretime devam ettiği görülmektedir.

Eski Galaxy A3 Özellikleri!

Samsung tarafından 2016 yılına özel olarak yeniden tasarlanacak olan Galaxy A3, 4.5 inç büyüklüğünde ekrana sahip. Cihazın ekranı, SuperAMOLED özellikte olacak. Ekranın çözünürlüğü ise, 940 x 540 piksel çözünürlüğünde olacak. Ekran kanadında giriş seviye için yeterli özellikler göze çarpıyor.

Samsung Galaxy A3, Qualcomm imzası taşıyan Snapdragon 410 işlemci ile geliyor. Cihaz, 1.5 GB RAM içeriyor. Bunun yanı sıra cihazın 16 GB dahili depolama alanı olduğunu da belirtelim. Cihazın özellikle RAM ve dahili depolama konusunda beklentileri karşılayacağı görünüyor.

Samsung Galaxy A3, giriş seviye cihazlara göre son derece iyi özelliklere sahip olarak görünüyor. Cihazın yeni versiyonunda ise tüm bu özelliklerin 1 seviye yukarı taşınması hedefleniyor.

samsungg

Eski Galaxy A5 Özellikleri!

Samsung tarafından 2016 yılına özel çıkarılacak diğer cihaz olan Galaxy A5, diğer cihazdan daha gelişmiş özellikler içeriyor. Cihazın ekranı 5 inç büyüklüğünde olacak. Cihazın ekranı IPS yani 1280 x 720 piksel çözünürlüğünde olacak. Cihazın ekran kanadında orta seviyeye oranla tatmin edici özellikler göze çarpıyor.

Samsung Galaxy A5, Qualcomm imzalı Snapdragon 410 yonga seti ile birlikte gelecek. Cihaz 2 GB RAM içeriyor. Cihazın dahili depolama alanı ise, 16 GB olarak belirlenmiş durumda.

Cihazın yeni versiyonunda tüm özelliklerin 1 seviye daha yukarılara taşınması bekleniyor. Özellikle yonga seti konusunda son derece önemli gelişmeler yaşanacak gibi görünüyor.

Her iki cihazın da kamera konusunda gelişmiş özelliklere sahip olması bekleniyor. Bunun yanı sıra, ekran pikseli konusunda da gelişme yaşanması bekleniyor. Boyut konusunda ise değişiklik beklenmiyor.

Bakalım yeni Galaxy A3 ve Galaxy A5 cihazları bizlere ne gibi özellikler sunacak? Ayrıca bu cihazlar da eski versiyonları gibi uygun fiyata mı satılacak?

 

Bir önceki yazımız olan Nexus 6P Sorunları! başlıklı makalemizde google, huawei ve nexus hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.