iOS kullanıcılarını oldukça memnun edecek bir güncelleme gelmiştir. Google Haritalar uygulaması, iOS için artık gerçek zamanlı olarak trafik bilgisini de gösterecektir. Fakat bir sorun bulunmaktadır. Google Haritalar uygulaması, ilk olarak yalnızca büyük bir dünya haritası iken artık bir yol tarifi uygulamasına dönüşmüştür. Araç içerisinde, yayayken ya da toplu taşıma kullanırken en faydalı uygulamalardan biri konumundadır. Şimdi bu uygulamaya yeni bir özellik daha eklenmiştir. Artık iOS kullanıcıları trafik durumunu canlı olarak görebilir ve ona göre bir rota belirleyebilirler. Hatta uygulama trafik kazalarını bile göstermektedir. Uygulama son olarak ise toplu taşıma bilgilerinin eklenmesi ile gündeme gelmiştir. Son zamanlarda Google Haritalar ile yoğun güncellemeler almaya başlamıştır.

Bir sorun olduğunu yazımızın başında belirtmiştik bu sorun ülkemizi yakından ilgilendirmektedir. Google Haritalar uygulamasına Türkiye’deki App Store üyelikleri halen erişememektedir. Bu durumun sebebi halen net olarak bilinmiyor ancak durum aslında çok daha ilginçtir. Eğer App Store ayarlarından bölge seçeneğinizi değiştirirseniz ya da Google Haritalar’ı cihazınıza indirmeniz mümkündür. Ve uygulama tamamen Türkçedir. Yani App Store’da olmamasına rağmen Türkçe dil seçeneğini mevcut olmasından dolaya rahatça kullanıla bilecektir. Trafik bilgisinin eklenmesini konusuna geri dönecek olursak, Yandex bu konuda Türkiye’nin en fazla kullanılan uygulaması konumunda yerini almıştır. Yani Google Haritalar’ın Türkiye için biraz geç kaldığını kolaylıkla söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan iOS 9 Kullanım Oranı Açıklandı! başlıklı makalemizde apple, ios ve ios 9 başarısı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, 948 views Okunma 09 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.