Teknoloji devi Samsung, giyilebilir teknoloji konusunda yatırımlara devam ediyor. Firmanın ilk yuvarlak ekranlı akıllı saati olan Gear S2 modeli, IFA 2015 etkinliği kapsamında tanıtılmıştı. Özellikle tasarımıyla byük beğeni toplayan model artık ülkemizde satışa sunulacak.

Merakla beklenen Samsung Gear S2 modelinin  yuvarlak ekranı ve dönebilen çerçevesi oldukça önemli özellikler olarak göze çarpıyor. Geçtiğimiz günlerde Çin’de satışa sunulan akıllı saat, 8 saat gibi kısa sürede 120.000’in üzerinde satış rakamı elde etmeyi başarmıştı.

Samsung Gear S2 Özellikleri!

Samsung Gear S2, spor ve klasik modeliyle ülkemizde satışa sunulacak. Cihazın ekranı 1.2 inç büyüklüğünde olacak. Bunun yanı sıra cihazın ekranı 360 x 360 piksel olacak ve Super AMOLED ekrana sahip olacak. Ekran ve görsellik bakımından oldukça iddialı olan model, canlı renkleri ile dikkat çekiyor.

samsungg

Samsung Gear S2, gücünü çift çekirdeğe sahip olan Exynos işlemcisinden alacak. Bu işlemcinin çalışma hızı ise saatte 1 GHz olarak açıklanmış durumda. Cihazda 512 MB RAM bulunacak. Bunun yanı sıra akıllı saatin dahili depolama alanı ise 4 GB olarak belirlenmiş durumda.

Samsung Gear S2, 47 gram ağırlığında olacak. Cihazın bataryası ise, 250 mAh kapasitesinde olacak. IP68 sertifikası ile de dikkat çeken akıllı saat, suya karşı dayanıklı olacak. Cihazın diğer özellikleri ise NFC, wi-fi 802.11 b/g/n,ve Bluetooth 4.1 gibi bağlantı özellikleri olacak.

Samsung Gear S2 Fiyatı!

Samsung Gear S2, Kasım ayının sonunda satışa sunulacak. Cihaz şu anda ülkemizde ön siparişe sunulmuş durumda. Spor ve klasik modellerinin ülkemizde satışa çıkacağı açıklanırken, 3G’li modelinin ise satışa çıkıp çıkmayacağı henüz bilinmiyor.

Samsung Gear S2‘nin Türkiye satış fiyatı ise, spor modelde 899 TL, klasik modelde ise 999 TL olarak açıklanmış durumda. Fiyat konusunda eleştiriler olsa da Samsung’un en gelişmiş akıllı saatinin kabul edilebilir fiyat aralığı belirlediği de kaydediliyor.

Samsung Gear S2, akıllı saat pazarında hakim olan Apple Watch’a en büyük rakip olarak gösteriliyor. Cihazın gelişmiş özellikleri ve son derece şık tasarımı ile ülkemizde de iyi satış rakamları yakalaması bekleniyor. Bakalım bu yeni akıllı saat, ülkemizdeki satış rakamları ile Samsung firmasını memnun edebilecek mi?

Bir önceki yazımız olan Akıllı Şarj Aleti Beğeni Topluyor! başlıklı makalemizde akıllı şarj aleti, akıllı şarj cihazı ve akıllı şarj özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.