İPhone 5S’ten itibaren İPhone’larda görmeye alıştığımız Touch ID, Apple tarafından daha işlevsel bir hale getirilerek yepyeni bir özellikle kullanıcıların karşısına çıkacak. Touch ID özelliğine ek olarak gelecek bu özellikle, acil durumlarda kullanıcılar panik butonunu kullanabilecekler. İPhone 7’den itibaren görmeye başlayacağımız bu özellik sayesinde acil durum çağrısı gönderebilmenin yanı sıra, telefonun da kilitlenmesini sağlayabiliyorsunuz. İPhone 7’de göreceğimiz uygulamanın çalışma sistemi ise şu şekilde: İPhone 7, telefonun sahibinden başka kullanıcıları yabancı parmak izi özelliği sayesinde tanıyor ve bu kişiler telefonunuzu izinsiz kullanmak istediğinde telefon kendini kilitliyor. Aynı zamanda İPhone 7, bu kişilerin video veya fotoğraflarını çekip İcloud hesabına yüklemeyi de ihmal etmiyor. Üstelik İPhone 7’nin panik butonunun özellikleri bununla da sınırlı değil. Mikrofonunu açık tutarak telefonu izinsiz kullanmak isteyenlerin ses kaydını da alabiliyor.

 

iphone

 

Bu özelliklerin yanı sıra, sahibinin telefonu kullanma imkânının olmadığı durumlarda, bir tanıdığınızın daha önce tanımlanan parmak izi özelliğinden yararlanarak telefondan acil arama yapması da mümkün. Apple’ın hırsızlık ve çalınma gibi durumlara karşı her ayrıntısını ince ince düşünerek tasarladığı panik butonunun İPhone 7’de yer alacağı bazı kaynaklarda kesin bir dille ifade edilse de, henüz bu konuda elimize ulaşan kesin bir bilgi yok. Bu özelliğe ek olarak İPhone 7’de beklenen değişikliklerden biri de, RAM’ın artırılması. Ancak bu konuda da henüz açıklanmış kesin bilgi yok.

 

 

Bir önceki yazımız olan LG Class Türkiye'ye Geliyor! başlıklı makalemizde lg, lg class fiyatı ve lg class lg zero hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,, 862 views Okunma 08 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.