Xiaomi’nin giyilebilir cihaz pazarının önemli oyuncularından biri olmasını sağlayan ve yaklaşık olarak 6 milyon dolayında satış yapan Mi Band fitness takip bilekliği devam modelleri ile yeniden görücüye çıkmaktadır. Yeni model Mi Band 1S adını taşımaktadır. Üzerinde herhangi bir ekran bulunmayan Mi Band 1S modeli kalp atışlarını veya uyku kalitesini takip etmektedir. Kalp atış ölçümü konusu seriye yeni eklenmiş ve sınıfında zaten iyi olan Mi Band 1S’in daha iyi hale gelmesini sağlayacaktır. Tekrardan eskiden olduğu gibi yakılan kalori, atılan adım, gidilen mesafe ölçmekte ve istatistikler olarak kullanıcılara sunmaktadır. Tasarım konusunda önceki modelden herhangi bir fark görünmemektedir.

Mi Band 1S ve Xiaomi akıllı telefonunuzun ekran kilidini Bluetooth üzerinden açabilirsiniz ve gelen çağrıları titreşimli bildirim olarak alabilirsiniz. Üzerindeki LED bildirimler kayışa uygun renklere sahip ile batarya durumunu göstermektedir. IP67 sertifikası ve 1 metre derinliğe kadar 30 dakika süre ile çalışabilen cihaz 5.5 gram ağırlığındadır. Cihazda 45mAh gücünde bir batarya yer almakta ve bekleme modunda bir aya kadar kullanım süresi sunmaktadır. Bu kadar fazla özelliği 15$ gibi şaşırtıcı bir rakama sunan ve Xiaomi Mi Band 1S, önceki versiyonun satış rekorunu geride bırakabilir zira nabız ölçümü özelliği cihazın çekiciliğini bir kat artırmış durumdadır. Xiaomi Mi Band 1S modeli 11 Kasım itibari ile Çin’de satışa sunulacaktır. Ülkede bekarlar günü olarak kabul edilen 11 Kasım’da çeşitli indirimler yapmakta ve alışveriş çılgınlığı yaşanmaktadır. Xiaomi bu açıdan ise rekor satışlara imza atacağı düşünülebilir. Ülkemizde ilk versiyonu paralel kanallardan 70TL tutarında edinebilmek mümkündür. Yeni model yine aynı yollardan bu rakamın biraz daha üzerinde piyasada olması beklenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Windows 10 Mobile Yayında! başlıklı makalemizde windows, windows 10 alan cihazlar ve windows 10 alan lumia modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 887 views Okunma 07 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.