Günümüzde yaşanan teknolojik gelişmeler ile birlikte kullanıcıların ihtiyaçları da değişim göstermeye başladı. Artık canlı yayın uygulamaları oldukça revaçta. Mikro blog sitesi Twitter tarafından çıkarılan Periscope uygulaması, dünyanın en popüler yayın uygulaması olmayı başarmış durumda.

Geçtiğimiz aylarda güncellenen ve yatay yayın desteğine kavuşan Periscope bugün itibariyle kullanıcılar tarafından merakla beklenen ve ısrarla talep edilen bir uygulamaya daha kavuşmuş durumda. Bu nedenle kullanıcılar son derece memnun olmuş görünüyor.

İleri Geri Sarma Artık Aktif!

Periscope tarafından bugün yayınlanan güncelleme ile birlikte yeni bir özellik daha gelmiş oldu. Periscope tarafından canlı yayınları tekrar izlemek mümkün olsa da bu yayını ileri geri sarmak mümkün olmuyordu. Bu konu da kullanıcılar tarafından büyük eleştiri alıyordu. Özellikle canlı yayındaki ayrıntıları tekrar tekrar izlemek isteyen kullanıcılar bu durumdan rahatsızdı.

perr

Periscope tarafından yayınlanan güncellemenin ardından artık yayın tekrarlarını ileri geri sarmak mümkün olacak. Böylece tekrar izlemek istediğiniz yayını dilediğiniz yerde durdurarak, dilediğiniz kısmına geri dönüş yapabileceksiniz. Üstelik bu özelliği hızlı ve kolay bir şekilde filmleri ileri geri sarmak gibi gerçekleştirebileceksiniz.

Periscope tarafından yayınlanan güncelleme Android işletim sistemi için bugün dağıtılmaya başlandı. Android cihaz sahipleri cihazlarında bulunan Periscope uygulamasını güncelleyerek bu özellikten yararlanabilirler. Uygulamanın iOS güncellemesinin ise önümüzdeki hafta dağıtılmaya başlanacağı açıklandı. Yani iOS kullanıcıları bir süre daha beklemek zorunda kalacaklar.

Periscope tarafından sunulan ileri geri sarma özelliğini kullanmanız için son güncellemeyi indirmeniz yeterli olacaktır. Herhangi bir ek işlem yapmanıza gerek yok. Tekrarını izlemek için açtığınız yayında ekrana parmağınızı basılı tutarak bu özellikten kolaylıkla faydalanabileceksiniz.

Periscope yeniliklerine ara vermeden devam ediyor. Firma tarafından son dönemlerde sıklıkla güncelleme yayınlanıyor. Kullanıcıların isteklerine ve şikayetlerine kulak veren ve bu doğrultuda yenilikler yapan firma, bu yönüyle büyük beğeni topluyor.

Dünya üzerinde milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan Periscope uygulamasının son güncellemeden sonra kullanıcı sayısının artacağı tahmin ediliyor. Özellikle Twitter kullanıcıları tarafından yoğun bir şekilde kullanılan Periscope uygulaması ile ilgili bazı şikayetler olsa da uygulama yoluna emin adımlarla devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan İPad Pro Türkiye Satış Tarihi Belli Oldu! başlıklı makalemizde apple, ipad pro ve iphone 6s hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.