Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan ve %80 daha fazla performansa sahip 12.9 inçlik yeni iPad Pro’nun satışa sunulacağı tarih hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. 10 saatlik pil ömrü, 4 adet hoparlörü, Wi-Fi 802.11 ac bağlantısı ve 150 Mbps LTE teknolojisiyle göz dolduran İPad Pro’nun oldukça önemli olan bir diğer özelliği de, 6.9 mm kalınlığında çok ince bir yapıya sahip olması.

799 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunulacak olan İPad Pro’nun Türkiye’deki karşılığı ise 3200-3700 tl olarak belirlenmiş olmasından dolayı, İPad Pro’da düşük fiyat beklentisinin gerçekleşmediğini söyleyebiliriz. Öte yandan, İPad Pro’nun İPhone 6S’ten bile daha pahalı olduğu gerçeğini de hatırlatmakta yarar var. Apple’ın son üretimi olmakla beraber, oldukça güçlü bir tablet olan İPad Pro’nun satış tarihi hakkında bilgiler gelmeye başladı.

ipad pro

 

 

 

 

 

 

 

Teknik özellikler olarak 4GB LPDDR4 RAM, 15 saniye şarj ile 30 dakika kullanılabilecek olan Apple Pencil, Touch ID gibi üstün özellikleriyle ön plana çıkan iPad Pro’nun daha önce 11 Kasım’da satışa çıkacağı sızdırılmıştı ancak bu gün içerisinde CultofMac sitesinin yaptığı habere göre, 13 Kasım tarihinde satışa sunulacak. İpad Pro’nun Türkiye’de satışa çıkacağı tarih ise, tahmini olarak Kasım sonu Aralık ayı başı olarak tahmin ediliyor. Bunun yanı sıra, İpad Pro ile ilgili olarak en çok merak edilen konulardan biri de, Türkiye’de başarılı olup olmayacağı.

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Facebook Artık Fotoğraftakileri Tanıyacak! başlıklı makalemizde Facebook, Facebook fotoğraf okuma özelliği ve Facebook yapay zeka hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,, 1.054 views Okunma 07 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.