Teknoloji devi Microsoft tüm hızıyla mobil sektöründeki yatırımlarına devam ediyor. Firmanın daha önce PC’ler için çıkan yeni işletim sistemi Windows 10 yoğun ilgi görüyor. Bu ilgiden sonra mobil versiyon için kolları sıvayan firma tarafından bugün yapılan açıklamada Windows 10 işletim sisteminin mobil kullanıcılarda test için kayıtlı kullanıcılarına sunulduğu belirtildi.

Windows 10 Mobile güncellemesi ile birlikte kullanıcıların işini kolaylaştıracak birçok yenilik de geliyor. Bu işletim sistemi için PC ve mobil versiyonda hedef 3 yıl içinde yaklaşık 1 milyar kullanıcı olarak belirlenmiş durumda.

Kayıt Şart!

Windows 10 Mobile güncellemesini kullanabilmeniz için Microsoft’a daha önceden test kaydı yaptırmış olmanız gerekmektedir. Kayıtlşı olan kullanıcılar için sunulan bu test sürümü ile birlikte hatalar tespit edilecek ve son hali genel kullanıma sunulacak.

Windows 10 Mobile sürümü için Micorosoft’a kayıt yaptırdıysanız, cihazınızda “Ayarlar” kısmına ve oradan da “Güncelleme ve Güvenlik” kısmına tıklamanız gerekmektedir. Sonraki aşamada “Telefon Güncellemesi” yazan kısma tıkladığınızda Windows 10 Mobile güncellemesini görecek ve yüklemeye hemen başlayabileceksiniz.

winn

Windows 10 Mobile güncellemesini cihazınıza yüklemeniz için, cihazınızda minimum 1.5 GB boş disk alanı bulunması gerekmektedir. Bunun yanı sıra cihazınızın şarjının minimum olarak %50 olması gerekmektedir. Bu şartları sağladıktan sonra güncellemeyi cihazınıza yüklemeye başlayabilirsiniz.

Windows 10 Mobile Alacak Cihazlar!

Windows 10 Mobile güncellemesini Lumia cihazlar alacak. Yapılan açıklamaya göre Windows 10 Mobile güncellemesi alacak cihazlar şu şekilde olacak:

Lumia 430, Lumia 435, Lumia 532, Lumia 535, Lumia 540, Lumia 635, Lumia 640, Lumia 640 XL, Lumia 735, Lumia 830, Lumia 930. Bu noktada Lumia 635 modelinin 1 GB RAM içeren versiyonunun güncellemeyi alacağını belirtelim.

Windows 10 Mobile güncellemesi OTA üzerinden dağıtılmaya başlandı. Bu güncellemeyi yükleyerek cihazınızdan daha fazla verim almanız mümkündür. Bu güncelleme ile birlikte yepyeni uygulamalar ve özellikler cihazınıza gelecek.

Windows 10 Mobile ile birlikte Windows 10 yüklü tüm cihazların birbiriyle bağlantısı çok daha hızlı ve kolay olacak. Bunun yanı sıra daha uzun pil ömrü de kullanıcılar için büyük bir avantaj anlamına geliyor.

Eğer siz de yukarıda yazan cihazlardan birine sahipseniz ve gerekli kayıt işlemini yaptırdıysanız test sürümünü alarak, güncellemeyi cihazınızda test etme imkanı elde edebilirsiniz. Bakalım firma beklediği rakamları elde edebilecek mi?

Bir önceki yazımız olan Huawei G7 Plus Tanıtıldı! başlıklı makalemizde huawei, Huawei G7 Plus ve huawei g7 plus fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.