lenovo_vibe_Daha çok selfi çekmeyi sevenlere özel olarak tasarlanmış olan Lenovo Vibe S1 telefon, 5 inçlik ekran boyutu, IPS panel, 1920×1080 pi, BSİ sensör kullanan 8MP çözünürlüklü ön kamera, arkadan aydınlatma özelliğine sahip kaliteli resim çeken 13 MP arka kamera ve LED flaş desteğinin yanı sıra 2. ön kamera, alan derinliğini hesaplayan ve Bokeh efekti oluşturan 2 MP ikinci kamera gibi özellikleri sayesinde pek çok akıllı telefondan öne geçmeyi başarmış durumda. Vibe 2MP’lik kameranın daha çok eğlence amaçlı konduğunu söyleyebiliriz.

Teknik özellikler olarak Vibe S1’de dikkat çeken özellikler ise, 8 çekirdekli Mediatek işlemci kullanması. Lenovo Vibe S1’in hafızası ise, 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanına ek olarak MicroSD hafıza kartı da unutulmamış. Bunun yanı sıra Lenovo Vibe S1’de Android 5.0 Lollipop işletim sisteminin yanı sıra, 2420 mAh batarya bulunuyor.

lenovo_vibe_

Vibe S1’de göze çarpan en önemli özelliklerden biri de, kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi. Metal çerçeve kullanılan telefonun ön kısmında gorilla Glass 3 kaplı cam kullanılmış. Ayrıca telefonun arka kısmını daha iyi kavramak için de kavisli bir yapıda tasarlanmış. Tasarım açısından Motorola’yı andıran telefonun metal çerçevelerinin biraz kalın tutulmuş olsa da tasarım açısından şık durduğunu söylemekte yarar var. Toplam ağırlığı 132 gram olan telefonun çok kalın olmadığını da belirtelim.

Lenovo Vibe S1’in donanımsal özelliklerine göz gezdirdiğimizde ise, IPS panel ekranın oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca telefonu kullanırken yeniden renk üretimi ve ekran keskinliğinin yanı sıra panelinin kaliteli olmasından dolayı görüş açılarının da oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Lenovo Vibe S1’de gördüğümüz eksikliklerden bahsedecek olursak, bluetooth 4.0 yerine 4.1 desteğiyle gelseydi çok daha modern bir telefon olabilirdi diyebiliriz çünkü bu gün akıllı saat ile telefon arası haberleşme için Bluetooth 4.1 çok daha ideal. Lenovo Vibe S1’in artılarından biri de, akıcı ara yüz desteği, menü geçişleri ve çoklu uygulama desteği ve uzun kullanımda klavyenin verdiği tepkiler ve tarayıcı performansı. Gelelim cihazın fiyatına: Yurt dışı fiyatı 300 dolar olarak belirlense de, ülkemiz için belirlenen bir fiyat henüz yok. Son olarak, Lenovo Vibe S1’in oldukça ilgi çekici bir telefon olacağını söylemek gerek.

 

Bir önceki yazımız olan Tizen OS Akıllı Telefon Pazarında 4.Sıraya Yükseldi! başlıklı makalemizde android, blackberry ve iphone hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 1.492 views Okunma 06 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.