Benzer özellikleri nedeniyle GL serisinin bir alt modeli diyebileceğimiz Mercedes Benz GLS, SUV ailesinin yeni efsanesi olacak diyebiliriz. GL sürümünün bir alt modeli olan S serisini yeni bir adla piyasaya süren Mercedes’in 2017 model olan aracında yapılan değişiklikleri kısaca bir gözden geçirelim.

Mercedes Benz GLS’de daha büyük ve belirgin bir ızgarayla beraber, yenilenen bir tampon bulunuyor. Modelin arka tarafında ise belirgin bir değişiklik yok denilebilir. Ayrıca Mercedes GLS’nin yenilenen LED farlarının da göze çarpan bir ayrıntı olduğunu belirtmekte fayda var. Bununla beraber, Mercedes Benz GLS’nin içerisinde yapılan asıl değişikliğin ise iç kısımlarda olduğunu söyleyebiliriz.

MERCEDES 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yedi kişilik geniş hacim, 8 inç’lik dokunmatik kontrol ekranı, yeni bir touchpad ve yenilenmiş üç kollu direksiyon özelliklerine sahip olan Mercedes Benz GLS’de ayrıca opsiyonel hava iyonize sistemi bulunmakta. Bu özelliklerine ek olarak, aracın bilgi eğlence sistemini 8 inçlik dokunmatik kontrol ekranından da kolayca görebiliyorsunuz.

Ayrıca aracın iç kısmında yapılan bu önemli değişikler kadar performans tarafında yapılan değişikliklerinde göz doldurduğunu söylemek mümkün. Mercedes Benz GLS’nin 4 farklı motor seçeneği bulunuyor. Bunlar arasında ise 455 bg ile 699 Nm tork, 365 bg ve 500 Nm tork ve 585 bg ve 760 Nm tork değerlerine sahip üç farklı benzinli motorun yanı sıra GLS’de bulunan tek dizel motor ise 258 bg ve 616 nm tork üreten V6 turbo dizel motor.2016 yılının bahar aylarında piyasada yer alacak olan Mercedes Benz GLS’nin 9 ileri otomatik şanzımanı bulunuyor.

 

 

Bir önceki yazımız olan Artık Twitter’da Fav Yerine Beğeni Var! başlıklı makalemizde android, Beğen butonu ve Favori hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 1.073 views Okunma 05 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.