İlk olarak geçtiğimiz Aralık ayında karşımıza çıkmış olan yeni modüler telefon Puzzle Phone, üretime geçebilmek için şu günlerde Indiegogo üzerinden bağış toplamaktadır. Son zamanların yeni modası olan modüler akıllı telefonlar yavaş yavaş artmaya başlamaktadır. İlk olarak ise Goolge Project Ara ile karşımıza çıkan modüler telefonlara, geçtiğimiz Aralık ayında ‘Yükseltilebilir, İnanılmaz, Sürdürülebilir‘ sloganı ile Puzzle Phone da dahil olmuştur. Parçaları değiştirilebilen telefonlar gelmeye hazırlanmaktadır. Üç ana parçadan oluşan yeni modüler telefon Puzzle Phone, geleceğin akıllı telefonlarını günümüze getirmeyi hedeflemektedirler. İlk parça ‘Brain’ yani beyin olarak isimlendirilmiş ve içerisinde işlemci, RAM, grafik arabirimi, kamera ile depolama birimini bulundurmaktadır.

PuzzlePhonee
İkinci parçası ise ‘Spine’ yani omurga ismindedir. Bu parçada ise telefonun ekranını ve bununla birlikte çalışan diğer elektronik parçalar yer almaktadır. Üçüncü ve son parçası olan ‘Heart’ yani kalptir. Bu parçada bünyesinde bir telefonun kalbi diyebileceğimiz batarya ile ikincil elektronik olarak adlandırılan parçaları bulundurmaktadır. Geçtiğimiz Aralık ayında çıkan Puzzle Phone, şu günlerde ise Indiegogo üzerinden üretime geçmek için fon toplamaya başlamıştır. Eğer gereken fon toplanır ve üretime geçilir ise ilk Puzzle Phone’lar 2016 yılının Eylül ayında sahipleriyle buluşabilecektir. İlk durumda şirketin kullanıcılara sunduğu teknik özellikler ise çok iyi olmasa da günümüz standartlarına göre yeterli gözükmektedir. 5 inç büyüklüğünde Full HD ekrana sahip olan PuzzlePhone, 64 bit sekiz çekirdekli işlemci, 3 GB RAM, 16/32/64 GB dahili depolama alanı seçenekleri ile Android 6.0 Marshmallow işletim sistemine sahiptir. 2800 mAh büyüklüğünde bir bataryayla gelecek olan telefon 12 Megapiksel arka ile 5 Megapiksel ön kameraya sahip olacaktır. Puzzle Phone için belirlenen ilk fiyatları ise 16 GB’lık versiyon için 333 dolar belirlenmişken, 32 GB’lık versiyon için 444 dolar ile 64 GB’lık versiyon için 777 dolar belirlenmiştir.

Bir önceki yazımız olan İPhone'unuzu Jailbreak'la Kişiselleştirin! başlıklı makalemizde ios, iphone ve iTunes hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.