Google‘ın mail servisi olan Gmail gittikçe yaygınlaşıyor. Özellikle dosya transferi konusunda sunduğu avantajlarla dikkat çeken Gmail, birçok firma tarafından da tercih ediliyor. Teknoloji devi Google, Gmail’in özellikle mobil versiyonu için yeniliklere devam ediyor.

Google’ın mobil mail servisi olan Inbox by Gmail, yepyeni özellikleriyle beğeni topluyor. Geçtiğimiz gün güncellenen Gmail‘in mobil versiyonu kullanıcılara büyük kolaylık sağlayan yeni özelliklerle donatılmış durumda.

Akıllı Yanıt Özelliği Geldi!

Google uzun süredir yapay zeka teknolojileri üzerine çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalarda önemli bir mesafe kat edilmiş durumda. Bu teknoloji atılımı artık Gmail‘de boy gösterecek. Gelen son özellikle birlikte “Smart Reply” yani akıllı cevap özelliği aktif edilmiş durumda.

gmaill

Google tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, Smart Reply adı verilen uygulama, kullanıcılara gelen mailin içeriğine göre 3 farklı kısa yanıt seçeneği önerecek. Kullanıcılar ise bu 3 farklı yanıt seçeneğinden birini seçerek gelen maili anında cevaplayabilecekler. Bunun yanı sıra, gönderilecek olan hazır maile eklemeler de yapabilecekler.

Gmail içerisinde şu anda 20.000’in üzerinde farklı cevap kalıbı yer alıyor. İlerleyen zaman diliminde bu seçeneklerin çok daha fazla olması planlanıyor. Sistemde şu anda “Sonra cevap vereceğim” tarzından basit cevap kalıpları yer alıyor. Buna rağmen Google tarafından entegre edilecek yapay zeka teknolojisi ile bu cevapların içeriği daha ayrıntılı ve farklı olacak.

Google tarafından uzun süredir çalışma yapılan yapay zeka teknolojileri konusunda gelişmeler artarak devam ediyor. Gmail‘in mobil uygulamasına entegre edilecek bu teknolojinin gelişmesiyle birlikte firma yatırımlarının karşılığını almaya başlayacak.

iOS ve Android işletim sistemlerinde en fazla kullanılan uygulamalar arasında yer alan Gmail‘in bu yeni akıllı cevap özelliğini kullanmanız için uygulamayı güncellemeniz yeterli olacaktır. Yani bu gelişmiş özelliği ücret ödemeden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Smart Reply özelliğinin gelişmesi ile birlikte özellikle firmalar rahat bir nefes alacak. Gelen maillerin içeriğine göre binlerce hazır içerikten en uygun olanı seçilerek zamandan kazanılacak. Bunun yanı sıra yapılması muhtemel olan imla hatalarının da önü alınmış olacak.

Bakalım bu özellik ne zaman gelişmiş haliyle ve zengin içeriğiyle kullanılabilecek?

Bir önceki yazımız olan Puzzle Telefon Gelmeye Hazırlanıyor başlıklı makalemizde fiyatları, Puzzle Phone ve Üç ana parçadan oluşan yeni modüler telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.