Akıllı telefonlar piyasaya çıktığından beri en önemli sorun olarak pil ömrü gösteriliyor. Firmalar daha güçlü bataryalarla kullanıcıların karşısına çıksa da batarya ömrü konusunda tatmin edici gelişmeler yok. Bu konuyla ilgili sadece batarya değil şarj aleti konusunda da gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Kickstarter üzerinden görülen dünyanın en akıllı şarj aleti olan UsBidi belirlenen hedefi kısa zamanda yakalayacak gibi görünüyor. Bu akıllı şarj aletinin birçok olumlu özelliği sayesinde cihazların pil ömrü konusunda gelişmeler yaşanıyor.

UsBidi Özellikleri!

Telefonlar uzun süre şarj edildiğinde ısınma ve bataryanın çabuk bitmesi sorunlarını ortaya çıkarıyordu. Bu durum telefonun pil ömrünü yavaş yavaş düşürüyordu. Bu sorunlara karşı geliştirilen UsBidi tüm bu sorunların önüne geçecek gibi görünüyor.

uss

UsBidi şarj cihazının sunduğu en önemli avantajlardan biri, cihazınızı geceden şarja takmanız durumunda batarya dolduğu anda, güç otomatik olarak kesiliyor. Yani siz cihazınızı ne kadar uzun süre şarj cihazına bağlı olarak tutarsanız tutun cihaz %100 doluluk sonrasında güç aktarımını otomatik olarak kesiyor. Bu da uzun vadede batarya ömrünün korunmasını beraberinde getiriyor.

UsBidi ile birlikte ısınma ve mini şarj döngüsü gibi önemli sorunların önüne geçiliyor. Bunun yanı sıra bataryanın ömrü artıyor ve uzun süre aynı performansla kullanma şansını size sunuyor.

UsBidi konusunda dikkat çeken diğer bir özellik ise diğer şarj cihazlarına göre 2 kat hızlı şarj etme özelliğidir. UsBidi üzerinde yer alan dokunmatik yüzey ile birlikte tek tıkla 2 kat hızlı şarj olma özelliği devreye giriyor. Böylece aceleniz olduğunda senkronizasyon yapmadan hızlı şarj hizmetinden faydalanma imkanını sizlere sunuyor.

Tüm bu avantajların yanı sıra opsiyonel kablo boyu özelliği de oldukça önemli. Yani, artık kablo yetişmedi ya da uzun kaldı derdi rafa kalkacak. Bunun yanı sıra LED ışıklı bildirim özelliği de dikkat çekiyor. Ayrıca manyetik özelliği sayesinde mıknatıs gibi zemine yapışması da kabloya takılma sorununu ortadan kaldırıyor. Kablo ömrü de oldukça uzun olacak UsBidi, renkli kablo seçenekleriyle de zevkinize en uygun renkte kablo edinmenizi sağlıyor.

UsBidi iki ayrı sürümle çıkacak ve 2016 Şubat ayında satışa sunulacak. Cihazın satış fiyatı ise 35 Dolar olacak. Yeni şarj aleti ile birlikte batarya sorununa çözüm bulunacak gibi görünüyor.

Bir önceki yazımız olan Xiaomi Redmi Note 2 Pro Geliyor! başlıklı makalemizde redmi note 2 pro fiyatı, redmi note 2 pro özellikleri ve son çıkan tabletler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.