3D yazıcı ilk kez bir telefonun üretimi için kullanılmıştır. Bu teknolojiyi ilk kullanan firma ise sektörde oldukça yenidir. 3D yazıcının kullanım alanlarının sınırsız olduğunu veya birçok işe yarayan bu cihazımız sayesin de üretilebildiğini önceki haberlerimizde değinmiştik. Bundan birkaç gün önce Bluboo Xtouch adındaki bir telefonun özelliklerinin tanıtımı yapılmıştır. Telefonu üreten firmanın belirttiğine göre telefonda 2.5D cam kullanılmıştır ve böylece telefonun ekran netliğinin arttırılması amaçlanmıştır. Bu cam ekrana ek olarak ise 0.5mm Gorilla Glass 3 ekleyen firma, telefonun sağlamlığının arttırılması hedefiyle son derece yeni bir teknolojiye daha başvurmuştur.

3DYAZICIYLAÜRETİLENTELEFON
Telefonun ön ile arka kısmındaki kaplamaları 3D yazıcı kullanarak bükülebilir bir maddeden üreten bu firma, yapılan kaplamaların asla kırılmayacağını ve aynı zamanda telefonun zarar görme şansının çok daha düşük olacağından söz etmiştir. Bu kaplamaların performanslarını paylaşmış olduğu bir video aracılığıyla gösteren firma, Bluboo Xtouch’ın kullanışlı kaplamalarına oldukça güzel desenler de eklemeyi de unutmamıştır. Telefon bükülebilen kaplamalarından ziyade 5-inç ekran boyutuna, octa-core işlemcili MediaTek MT6753 çipsete, 1080×1920 ekran çözünürlüğüne, 3 GB RAM’e ile 32GB arttırılabilir hafıza alanına sahiptir. Ön kamerası 13 MP. , arka kamera ise 8 MP. Android 5.1 işletim sistemi kullanılan telefon, 3050mAh kapasiteli büyük bir bataryaya sahiptir. Şu an ise ön sipariş döneminde olmasından dolayı Bluboo Xtouch 150$ ama firma telefonun fiyatının birkaç haftaya 100$’a düşeceğini belirtmiştir.

Bir önceki yazımız olan Huawei'den Android 6.0 Açıklaması! başlıklı makalemizde android 6.0 marshmallow, huawei ve huawei android 6.0 güncellemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 838 views Okunma 03 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.