Bağımlılık yaşanmasına sebep olan oyunlar sıralamasında hala en zirvede bulunan Candy Crush’ın yapımcısı olan King Activision Blizzard tarafından 5,9 milyar dolar karşılığında satılmıştır. Dünyanın en çok bağımlılık yaratan mobil oyunları listesinde ilk sıralarda bulunan mobil oyunnun Candy Crush’ın yapımcı şirketi King Digital Entertainment ile Activision Blizzard tarafından 5,9 milyar dolar karşılığında satın alınması gerçekleşti.
Call of Duty’nin yapımcısı olan Activision ve Warcraft’ın yapımcısı Blizzard’ın birleşmesiyle ortaya çıkan şirket, 30 Eylül’de yayınladıkları rapora göre son bir yıl içerisinde 4,7 milyar dolar gelir elde etmiştir. Gerçekleşen bu dönem içerisinde 2,1 milyar dolar elde ettiğini açıklayan King’i satın alan Activison Blizzard, Candy Crush’ın yapımcı şirketine hisse başına 18 dolar ödeme yapması bekleniyor. King Digital Entertainment’in CEO’su olan ve Riccardo Zacconi, şirketinin oyunlarını aylık olarak 474 milyon aktif kullanıcının oynadığını belirtilmektedir. World of Warcraft, Call of Duty, Hearthstone ile Destiny gibi sağlam oyunlara sahip olan Activision Blizzard, King’i satın alarak belki de mobil oyun sektöründe atabileceği en sağlam adımı atmış gibi görünmektedir.

Bir önceki yazımız olan Sony’den Yeni Oyun: Until Dawn! başlıklı makalemizde PS3, PS4 ve Sony hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,, 863 views Okunma 03 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.